Sportas2019 m. Vasario 14 d. 21:48

Lietuva

Snieglentininkas M. Morauskas iškovojo Europos jaunimo olimpinio festivalio sidabrą. LTOK nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt

72055

Sarajeve (Bosnija ir Hercegovina) vykstančio Europos jaunimo olimpinio festivalio (EYOF) vaikinų snieglenčių sporto didžiojo šuolio („Big Air“) rungties finale ketvirtadienį lietuvis Motiejus Morauskas užėmė antrąją vietą ir iškovojo sidabro medalį.

16-metis lietuvis už du geriausius pasirodymus iš trijų pelnė 183 taškus. Pirmasis lietuvio šuolis buvo įvertintas 91 tašku, antrasis - 92 taškais.

Čempionu tapęs šveicaras Nickas Puenteris (184,25 tšk.) lietuvį aplenkė vos 1,25 taško. Bronza atiteko britui Gabrieliui Adamsui (169,25 tšk.).

Finale varžėsi 12 sportininkų.

„Nerealus jausmas. Tikėjausi aukšto rezultato, bet podiumas visada pakylėja. Žiemos sporte yra labai nedaug gerų mūsų šalies atstovų, todėl Lietuvai, manau, padariau puikų darbą. Mums labai reikėjo šito medalio“, - nulipęs nuo podiumo emocijų neslėpė M. Morauskas.

Po varžybų lietuvis buvo apdovanotas olimpinio festivalio talismanu

Atrankoje lietuvis su 88,33 taško (geriausias šuolis iš dviejų bandymų) buvo ketvirtas tarp 44 dalyvių.

Akrobatinio nusileidimo („Slopestyle“) rungtyje M. Morauskas Sarajeve buvo ketvirtas.

M. Morauskas tapo ketvirtuoju lietuviu, iškovojusiu medalį Europos jaunimo žiemos olimpinių festivaliuose. 2017 metais aukso medalį pelnė greitojo čiuožimo trumpuoju taku atstovas Salvijus Ramanauskas, o sidabro apdovanojimus yra pelniusius slidininkė Irina Terentjeva (2001 m.) ir biatlonininkė Gabrielė Leščinskaitė (2013 m.).