Angle down Atgal

Skuodo rajono mero iniciatyva organizuotas nuotolinis pasitarimas

Skuodo rajono savivaldybės mero iniciatyva organizuotas rajono gydymo įstaigų vadovų, Savivaldybės vadovų, Savivaldybės tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto narių ir Savivaldybės administracijos atstovų nuotolinis pasitarimas.

Jo metu VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kundrotas informavo, kad Skuodo filiale paslaugos laikinai buvo neteikiamos dėl žmogiškųjų resursų trūkumo, taip pat pranešta, kad nuo kitos savaitės pradedamos teikti į Skuodo filialą atvykstančių konsultantų paslaugos ir dienos stacionaro paslaugos. Nuo lapkričio 30 d., jei situacija nepablogės, įstaigoje planuojama atnaujinti Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus, Vidaus ligų skyriaus ir Reanimacijos-intensyvios terapijos padalinio veiklas.

Papildomai informuota, kad trečiadienį vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje buvo pristatytas Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vadovo Vinso Janušonio veiksmų plano projektas, jeigu užsikrėtimų COVID-19 virusu skaičius nemažės. Svarstant šį planą, buvo aptarta galimybė Skuodo filiale guldyti koronavirusu sergančius dializės pacientus, tačiau po ilgų diskusijų šiuo klausimu joks sprendimas nepriimtas, toliau bus stebima situacija.

Susitikimo metu aptarta situacija dėl darbuotojų trūkumo Skuodo greitosios medicinos pagalbos stotyje. Buvo pranešta, kad nuo vakar nesudaroma pilnų komandų, kurios gali vykti į iškvietimus. Įstaigos vadovė Rūta Razmienė minėjo, kad būtų galima suformuoti slaugytojų komandą. Sutinkančių dirbti slaugytojų vadovė jau rado. Dabar labai svarbu įsitikinti, ar šiems slaugytojams papildomas darbas greitojoje medicinos pagalbos stotyje netrukdys tiesioginių funkcijų atlikimui kitose įstaigose.

Savivaldybės gydytojas Paulius Poškys kalbėjo, kad koronaviruso situacija rajone blogėja, diagnozuojama nemažai susirgimų, per dieną Skuodo mobiliame punkte atliekama ne mažiau kaip 45 tyrimai, jei tyrimai atliekami ir kitose įstaigose, tai atliktų tyrimų skaičius išauga iki 100.

Skuodo pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Virginijus Kiguolis pranešė, kad fiksuojami 3 susirgimai medicinos punktuose, susirgo 2 slaugytojos, valytoja, izoliuota 11 darbuotojų, jiems bus atliekami tyrimai, jei dar papildomai bent keliems darbuotojams bus patvirtintas koronavirusas, tada nedelsiant bus tiriami visi įstaigos darbuotojai.

Susitikimo metu svarstytas klausimas, kaip padėti gyventojams, kurie po sveikatos priežiūros paslaugų suteikimo kituose miestuose esančiose gydymo įstaigose, neturi su kuo grįžti į namus. Savivaldybės meras Petras Pušinskas nurodė tiksliai sužinoti, kiek tokių atvejų būna per savaitę, mėnesį, tada bus atliekami skaičiavimai ir ieškoma būdų organizuoti gyventojų parvežimą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite