Angle down Atgal

Skiautinių diena Smėlynėje

Nors Kaišiadorių Kultūros centre (KKC) vasarą Tekstilės būrelio užsiėmimai sustoja iki rudens, tačiau susidomėjimas mėgstamu menu neatostogauja

Jau 10-jį kartą Smėlynėje, tarp Vilniaus ir Nemenčinės, vyko Skiautinių diena. Dešimtąjį kartą ten patraukėme ir mes, kaišiadorietės, puoselėjančios šį užsiėmimą.

Žodyje skiautinys, kaip reta, telpa platus sąrašas įvairių tekstilės dirbinių. Nuo funkcinę paskirtį turinčių mielų namų apyvoSkiautinių diena Smėlynėje Tatjana Prakapienė KKC tekstilės būrelio vadovė kos daiktelių iki reprezentacinės reikšmės monumentalių tekstilės kūrinių, puošiančių milžiniškas erdves; nuo Lietuvos Tautinio paveldo produkto (jau išduoti keli tai liudijantys sertifikatai) iki šiuolaikinio tekstilės meno kūrinio, kai menininkė ar menininkas pasirenka savo mintims ir idėjoms įgyvendinti būtent audinį ir adatą.

Susirinkusios į Smėlynę išvydome daug jau suvažiavusių šį tekstilės meną puoselėjančių entuziasčių, o akys raibo nuo spalvų ir raštų, nuo didelių ir mažų skiautinių, skirtų puošti namų sienoms, įvairių lovatiesių ir staltiesių, pagalvėlių ir servetėlių, drabužių, dekoruotų skiautinių elementais. Viskas plazdėjo vėjyje, buvo iškabinta ant tvorų, obelų, pavėsinių, paklota ant žolės. Bet, kaip minėjau, skiautinį, kaip meninę formą, galima pritaikyti įvairioms idėjoms įgyvendinti. Štai Vilma iš Vilniaus, įprasmindama vaikystės prisiminimus, išsiuvinėjo ir papuošė aplikacija kažkada jos močiutės išaustą takelį, ponia Vitalija iš Kauno skyrė savo skiautinį tragiškai žuvusio 1991 metais sausio 13 dieną sūnaus Tito Masiulio žygdarbiui atminti, Regina iš Kauno iškabino ant tvorų įsiūtus į audinį kelionių įspūdžius, o Violeta iš Utenos parodė žiemą įvykdyto tekstilės su mažytėmis keramikos detalėmis projekto pavyzdžius.

Įsiliejome į bendrą šurmulį ir mes, iškabinę savo skiautinius, parodėme, kokių skiautinio technikų išmokome per metus, bendravome su senomis draugėmis, susipažinome su naujomis. Kalbėjomės ir grožėjomės visiems metams į priekį.

Iki kitų metų, Smėlyne!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite