Angle down Atgal

Skelbiamas papildomas priėmimas į profesinio mokymo įstaigas

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendram priėmimui organizuoti (LAMABPO) skelbia priėmimą į profesinio mokymo įstaigas.

Kaip rašė, nuo šiol priėmimas į profesines mokyklas vyks ne tik vasarą, bet ir žiemą.

Pasak LAMABPO, visą mėnesį - nuo lapkričio 14 dienos iki gruodžio 14 dienos - stojantieji galės registruotis ir teikti prašymus mokytis pagal formaliojo profesinio mokymo programas LAMA BPO Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje.

Priėmime dalyvaus 70 profesinio mokymo įstaigų. Jos siūlys ne tik mokymo programas, kuriose po vasaros priėmimo liko laisvų vietų, bet ir naujas mokymo programas.

Iš viso stojantieji galės rinktis iš 383 mokymo programų.

Žiemos priėmimo metu stoti į profesines mokyklas galės įvairaus išsilavinimo asmenys - įgiję pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą, taip pat jo neįgiję ir turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, baigę individualizuotas pagrindinio ugdymo ar socialinių įgūdžių programas. Tačiau priėmimas nebus vykdomas į tas profesinio mokymo programas, kurios vykdomos kartu su pagrindinio ar vidurinio ugdymo programa.

Norintieji galės rinktis profesinio mokymo programas tose švietimo srityse, kuriose dar liko laisvų valstybės finansuojamų ir nefinansuojamų vietų. Jų po šių metų vasarą pasibaigusio priėmimo liko 3 tūkstančiai.

Daugiausia laisvų vietų liko itin patraukliose rinkai profesijose: gamybos ir perdirbimo, informacijos ir ryšio technologijų, transporto srityse.

Žiemos priėmimo metu stojantieji galės pateikti ne daugiau kaip du pageidavimus į valstybės finansuojamas ar nefinansuojamas vietas. Juos galės pasirinkti iš sistemoje nurodytų profesinio mokymo įstaigų ir jų įgyvendinamų programų sąrašo.

Registruojantis Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje reikės nurodyti asmeninį elektroninio pašto adresą, kuriuo bus siunčiama svarbi informacija apie bendrąjį priėmimą bei kvietimas mokytis.

Stojantysis galės gauti tik vieną kvietimą mokytis. Kvietimus mokytis stojantieji matys informacinėje sistemoje, kvietimai taip pat bus išsiųsti prašyme nurodytu elektroninio pašto adresu. Jų moksleiviai sulauks gruodžio 18 dieną, o mokymo sutartis galės sudaryti gruodžio 19-21 dienomis.

Priimtieji per žiemos priėmimą mokytis pradės nuo pavasario semestro pradžios.

Žiemos priėmime dalyvausiančių profesinio mokymo įstaigų ir jų siūlomų mokymo programų sąrašą galima rasti LAMA BPO interneto svetainėje: http://profesinis.lamabpo.lt/programu-sarasas/

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite