Angle down Atgal

Skambinusiųjų nusiskundimai pasitvirtino

Vieno mažo miestelio gyventojai kelias dienas nedavė ramybės. “Kodėl neuždaro parduotuvės, kurioje trys pardavėjos serga covid-19?” “Kodėl neinformuoja, kad parduotuvėje nesaugu?” “Kodėl neatliekama dezinfekcija?” “Kodėl jūs nerašot apie židinį parduotuvėje?” “Kiek jums sumokėjo už tylą?” Miestelio sąmoningai neskelbsiu, kad nekelčiau sąmyšio.

To miestelio gyventojai žino net ir parduotuvę, kitiems žinoti nebūtina, juk toje parduotuvėje neapsiperka.

Nerašėm todėl, kad neturėjome patvirtintos informacijos. Šiandien ją jau turime ir galime paskelbti. Į “Krašto žinių” paklausimą atsakė NVSC (nacionalinis visuomenės sveikatos centras) specialistai:

„Su minimos parduotuvės protrūkiu yra siejami 2 koronavirusinės infekcijos atvejai. Užsikrėtę asmenys saviizoliuojasi, kita darbuotoja nuo gruodžio mėnesio vidurio nedarbingume dėl ne su koronavirusine infekcija susijusiu sveikatos klausimu. Šiuo metu dirbanti pardavėja, savininko teigimu, su sergančiomis sąlyčio neturėjo, ji perkelta laikinai dirbti į xxx (miestelio pavadinimas paslėptas mūsų- red.) parduotuvę iš Širvintose esančios tos pačios įmonės kitos parduotuvės. Įmonė turi sudariusi sutartį su UAB Jonavos dezinfekcija, kuri atlieka reikalingus dezinfekcijos darbus.

Šalyje fiksuojant didelį atvejų skaičių, epidemiologinė situacija išlieka sudėtinga ir rizika užsikrėsti šia infekcija yra visur. Lankantis bet kokioje viešoje vietoje, privaloma laikytis higienos reikalavimų: saugaus atstumo, rankų higienos, tinkamai dėvėti kaukes ir vengti didesnių žmonių susibūrimų.“

Labai noriu skaitytojams akcentuoti, kad nereikia kaltinti susirgusių pardavėjų (jos gydosi namuose). Reikia džiaugtis, kad pardavėjos vis dar dirba (net ir per šventes) ir rizikuoja ligas namo parnešti. Tad turime būti joms dėkingi, o tas, kurios užsikrėtė, supraskime ir atjauskime. Juk per darbo dieną jos turi tiek daug įvairiausių kontaktų. Tad ir pačios negali žinoti, kada ir kas kokį virusą atneš.

Nežinomybė visada gąsdina. Belieka pakviesti parduotuvių savininkus apie vykdytas dezinfekcijas informuoti pirkėjus kad ir skelbimu ant durų. Tuomet ir apkalbų sumažės, ir nerimo neliks.

Visiems linkime sveikatos ir kantrybės.

NERINGA TUŠKEVIČIENĖ

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite