Angle down Atgal

Šių metų brandos egzaminai: Šiauliuose daugiau šimtukų ir pasipiktinimas dėl matematikos

Šiandien buvo paskelbti 2019–2020 m. m. pagrindinės sesijos valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Ir mokiniai, ir mokytojai neslepia, jog bendrai egzaminų rezultatai nebuvo prasti. Šiauliuose švietimo skyriaus vyr. specialistės Rasos Stankuvienės pateiktais duomenimis, suskaičiuoti net 110 šimtukų. Tačiau neišvengta buvo ir nusivylimų.

Matematika sulaukė didžiausio ažiotažo

Akivaizdu, jog šiemet didžiausio atgarsio susilaukė matematikos brandos egzamino rezultatai. Šiaulių miesto savivaldybės švietimo skyriaus vyr. specialistės Rasos Stankuvienės teigimu, Šiauliuose, kaip ir visoje Lietuvoje, egzamino neišlaikė beveik 33 procentai abiturientų. Romuvos gimnazijos abiturientas Grantas dalinasi įspūdžiais, jog sužinojus nieko gera nežadančią matematikos egzamino statistiką, atsirado įtampa:.

„Kai sužinojau, jog kas trečias abiturientas neišlaikė matematikos, tikrai išsigandau ir nuotaika prieš rezultatų paskelbimą buvo labai prasta“, - sako Grantas.

Tuo tarpu Juliaus Janonio gimnazijos abiturientė Kotryna, paklausta apie matematikos egzaminą, džiaugiasi, jog pavyko išlaikyti ganėtinai gerai.

„Matematikos egzaminas nebuvo iš lengviausių. Tačiau gautas rezultatas buvo toks, kokio tikėjausi ir jis tikrai atitiko įdėtas pastangas ruošiantis. Svarbiausia, kad gauti balai mane tenkina ir konkursinio balo man nesugadino“, - džiaugėsi Kotryna.

Tiesa, ne visi taip optimistiškai žvelgia į matematikos egzamino rezultatus. Paklausus Lieporių gimnazijos direktorės Sigitos Malinauskienės nuomonės apie šių metų brandos egzaminus, direktorė teigia, jog bendrai egzaminai buvo išlaikyti ganėtinai gerai. Vis dėlto prasitaria, jog matematikos rezultatai nuvylė.

„Esame šokiruoti. Netgi tie mokiniai, iš kurių tikėjomės daug, negavo aukštų balų“, - nusivylimo neslėpė S. Malinauskienė.

Dalis matematikos mokytojų taip pat laikosi nuomonės, jog šių metų matematikos egzamino užduotys buvo parinktos neatsakingai ir vertėjo atsižvelgti į faktą, jog šiemet mokiniai mokėsi netradiciniu būdu. Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nario Maliko Agamalijevo nuomone, problema didelė, o sprendimų reikia greitai, nes matematikos egzaminas yra vienas iš kertinių, norint studijuoti aukštosiose mokyklose.

Karantinas nepalengvino ruošimosi egzaminams

Dauguma apklaustų abiturientų pripažįsta, jog pavasarį prasidėjęs karantinas sugriovė įprastą rutiną. Dvyliktoko Granto nuomone, egzaminai šiais metais buvo per sunkūs, o ir pasiruošimo stigo. Tiesa, vaikinas priduria, jog pavasarį prasidėjęs karantinas tik dar labiau apsunkino mokymosi procesą.

 „Manau, kad su žiniomis, kurias turėjau iki karantino, iš kai kurių egzaminų būčiau gavęs kur kas daugiau“, - galvoja Grantas.

Tuo tarpu abiturientė Miglė sakosi nepatyrusi dvyliktokams būdingos baimės per egzaminus ir džiaugiasi, jog į norimą universitetą įstojo per išankstinius stojimus.

„Tikėjausi, jog dėl karantino egzaminai bus kažkiek lengvesni, bet nebuvo“, - šypteli mergina tačiau priduria, jog bendrai rezultatais džiaugiasi. Miglė teigia: „Jeigu kažkada dar norėsiu stoti, turėsiu šiokį tokį bagažą, tik gal matematiką norėčiau persilaikyti.“

Lieporių gimnazijos direktorė priduria, jog egzamino balams karantinas tikrai turėjo įtakos.

„Gyvas žodis vienareikšmiai geriau pasiekia mokinių protus. Mokant nuotoliniu būdu pirmiausia dingo pačių mokinių motyvacija“, - sako direktorė.

Vis dėlto direktorė S. Malinauskienė pasakoja, jog vos atsiradus galimybėms, buvo pradėtos gyvos konsultacijos, tačiau nusikėlusi egzaminų sesija nuvargino abiturientus.

S. Malinauskienei antrina ir Juliaus Janonio gimnazijos abiturientė Kotryna. Mergina sako, jog kiekvienam abiturientui karantinas skirtingai apsunkino ruošimosi procesą ir labiausiai trūko gyvų konsultacijų su mokytojais. Tačiau abiturientė priduria, jog motyvuotam, užsibrėžtų tikslų turinčiam bei jų siekiančiam abiturientui karantinas bei mokymasis namuose negalėjo sudaryti didelių problemų.

Ar humanitarinis išsilavinimas vis dar siekiamybė?

Paklausus Juliaus Janonio gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Almos Šeputienės apie šių metų lietuvių egzaminą, mokytoja atsako, jog šių metų lietuvių kalbos ir literatūros temos buvo vidutinio sunkumo: nei per lengvos, nei per sunkios - tokios, kurios puikiai tinka į gyvenimą išeinančiam jaunam žmogui. Tačiau priduria, jog neišlaikiusių abiturientų procentas šiek tiek didėja. A. Šeputienės nuomone, taip yra, nes mažėja lietuvių kalbos prestižas. Be to, kaip teigia lituanistė, nemaža dalis jaunuolių priklauso vartotojiškai visuomenei, kuriai humanitarinis išsilavinimas nėra siekiamybė.

Tačiau kad ir kaip būtų, humanitarinių mokslų egzaminų rezultatai nenuvylė. Lieporių gimnazijos anglų mokytoja metodininkė Sigita Šernaitė teigia, jog šių metų anglų egzamino rezultatai yra išties geri.

„Balai žymiai geresni nei praėjusiais metais, o juk dirbome neįprastomis sąlygomis“, - atvirauja S. Šernaitė.

Mokytojos manymu, didelį nuopelną dėl tokių gerų rezultatų galima priskirti patiems abiturientams, kurie rodė didelį susidomėjimą ir norą dirbti.

Rezultatais džiaugiasi ir Juliaus Janonio gimnazijos abiturientė Kotryna. Mergina sako, jog rezultatai maloniai nustebino.

„Rezultatus jau numačiau prieš juos paskelbiant, bet sužinojusi lietuvių ir anglų balus labai nustebau ir apsidžiaugiau“, - neslėpė Kotryna.

Kalbant apie paties egzamino užduotis, mokytoja S. Šernaitė teigia, jog jos anaiptol nebuvo lengvos.

 „Kai kurios užduotys buvo ganėtinai senai nagrinėtos, tad nustebino ir tikrai galėjo suklaidinti abiturientus“, - pasakojo mokytoja. 

Vis dėlto panašu, jog dauguma abiturientų susitvarkė su netikėtumais ir stresu bei anglų egzaminą išlaikė gerai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite