Angle down Atgal

Širvintų savivaldybė skųs Aplinkos apsaugos agentūros sprendimą

Šiandien, vasario 28-osios ryte, Širvintų r. savivaldybė gavo Aplinkos apsaugos agentūros raštą, informuojantį apie tai, kad vadovaujantis Lietuvos energetikos instituto išvadomis, ištaisyti Kadastro duomenys ir Beržės upės ištakų koordinatės.

Kaip jau buvo rašyta, Širvintų r. savivaldybės Žemės ūkio ir turto valdymo skyriaus archyviniuose dokumentuose, melioracijos planuose upė B-2 buvo įregistruota kaip Beržės upės intakas. Todėl iš UAB „Retroplast“, ketinančios Širvintų r. Beržės kaime šalia šio intako statyti antrinių žaliavų perdirbimo gamyklą, buvo reikalaujama išsamaus poveikio aplinkai tyrimo. Šio tyrimo Širvintų rajono savivaldybės merė, Tarybos daugumos nariai, Savivaldybės administracija reikalavo siekdama užtikrinti aplinkinių vietovių gyventojų interesus, apsaugoti nuo galimo žalingo poveikio sveikatai, kvapų.

Pakeitus Kadastro duomenis ir Beržės intaką įregistravus grioviu, įmonei prievolės atlikti išsamų poveikio aplinkai tyrimą nebeliks.

„Esu kategoriškai prieš šį sprendimą. Vadovaujamės Savivaldybės turimų dokumentų duomenimis ir šį Aplinkos apsaugos agentūros sprendimą tikrai skųsime. Visa ši situacija kelia didelių abejonių ir verčia susimąstyti apie galimas korupcijos apraiškas. Nesitaikstysim su tuo, kad kartografiniai duomenys Kadastre būtų keičiami pagal tai, kad kažkam tai naudinga. Juo labiau, kad net gautame rašte, kuriame aprašomos išvados, radome grubią loginę klaidą – Beržės upė vadinama Šventosios upės kairiuoju intaku. Tai verčia susimąstyti, kad sprendimas priimtas skubotai, neįsigilinus ir atsainiai. Tikrai skųsime šį sprendimą ir toliau kovosime už Širvintų rajono gyventojų interesus, kad poveikio aplinkai tyrimą UAB „Retroplast“ būtų įpareigota atlikti,“ – teigia Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Merės komentaras Facebook paskyroje:

„Upę paversti grioviu? Aš čia matau galimas korupcijos apraiškas ir tikrai kreipsiuosi į visas atsakingas institucijas, kad jos būtų išsiaiškintos. Jeigu kažkas galvoja, kad Savivaldybė sėdės rankas sudėjusi, tai labai klysta. Ar ne per daug sau leidžia Aplinkos apsaugos agentūra, ignoruodama Savivaldybės turimus dokumentus? Juo labiau, kad Beržės upelį savo išvadose vadina ne Širvintos, o Šventosios intaku. Verslas Širvintų rajone svarbus ir reikalingas, tačiau, mano nuomone, tokie būdai, kuriuos naudoja UAB „Retroplast“ – Širvintose upes versti grioviais – neleistini. Ir toliau kovosime už Širvintų rajono gyventojų interesus, kad išsamų poveikio aplinkai tyrimą UAB „Retroplast“ būtų įpareigota atlikti.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite