Angle down Atgal

Sinoptikai perspėja apie retą reiškinį: į Lietuvą atkeliauja Sacharos dulkės

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pirmadienį pranešė apie neįprastą reiškinį - prognozuojama, kad antradienį į Lietuvą atslinks smėlio dulkių debesis, dar vadinamas Sacharos dulkėmis.  Šis reiškinys pavojingas kvėpavimo takų ligomis sergantiems žmonėms, todėl jiems rekomenduojama rytoj vengti ilgesnio buvimo lauke.

Kaip skelbia LHMT, rytoj ryte dulkės pirmiausiai pasieks šiaurės vakarinius rajonus, o vidurdienį ir popiet – likusią šalies dalį.

„Pragiedrėjus ryte ir vakare Saulė gali atrodyti raudonesnė, o pats dangus – labai neskaidrus. Visgi, rytoj dieną prognozuojami nedideli krituliai, daugiausia lietus, dulksna , šiaurės rytiniuose rajonuose – sniegas, šlapdriba.

Kai kur rūkas , todėl giedro dangaus galime taip ir nepamatyti. Dulkės bus aukštai atmosferoje, todėl mūsų (esančių ant žemės) neturėtų žymiau paveikti, bet kvėpavimo problemų turintys, dėl visa ko, turėtų vengti ilgo buvimo lauke“, – informuoja LHMT.

Gyventojams primenama, kad plinkos oro kokybės monitoringą ir tyrimus atlieka Aplinkos apsaugos agentūra, į ją galima kreiptis dėl oro kokybės klausimų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite