Angle down Atgal

Sinoptikai įspėja: sulauksime pavojingo rūgštaus lietaus ir stipraus vėjo

Sinoptikai įspėja apie atkeliavusį rūgštų lietų į Lietuvą ir praneša apie itin stiprų vėją. 

Jau senokai oficialiose orų prognozėse buvo matyti tokie dideli vėjo greičiai (gūsiuose). Šiandien gūsiai iki 20 m/s, poryt iki 30, o užporyt net iki 32 m/s (115 km/h).

Į Europą atslenka piktas ciklonas (žemo slėgio sūkurys), o su juo atkeliauja šilumos pliūpsnis (stipri šilumos anomalija; šiandien ir poryt sušils iki 16-17 laipsnių), taip pat nuo antradienio vakaro Lietuvoje sulaukėme lietaus ir sieros dioksido nuo Kanarų salyne La Palma saloje toliau besiveržiančio ugnikalnio.

Remiantis modelio duomenimis, ugnikalnio dujų šleifas labai gražiai nutįs nuo Kanarų salyno per Ispaniją, Prancūziją, Vokietiją, Lenkiją ir pas mus į Lietuvą. Pasaulis iš karto pasidaro mažesnis, kai atrodo net iš 4400 km atneša kažkokio ugnikalnio spjaudomas dujas.

Kaip matote pateiktoje skalėje tamsiai raudona spalva rodo didžiausią SO2 koncentraciją, todėl gali būti gana rimta tiems, kurie turi kažkokių problemų su kvėpavimu ir yra labai jautrūs visokiems kvapams.

Sieros dioksido poveikis žmogaus sveikatai priklauso nuo koncentracijos aplinkos ore. Neigiamas poveikis pasireiškia kvėpavimo takų, akių gleivinės dirginimais, gali būti sukeltas refleksinis kosulys. Jautriausios grupės – pagyvenę žmonės ir vaikai, sergantys širdies, kraujagyslių ligomis.

Tokie teršalai atkeliavę iš tolimo šaltinio paprastai būna labai aukštai atmosferoje ir žemės paviršiaus dažniausiai net nepasiekia. Tuo labiau SO2 koncentracija bus išaugusi nepilną parą, didžiausias pikas buvo antradienio vakarą. 

Įdomu tai, kad tuo metu, kai labai didelė SO2 koncentracija bus virš mūsų regiono, tuo pačiu bus debesys. Iš šių turėtų kristi lietus, todėl visai gali būti, kad iš dangaus kris padidėjusio rūgštingumo lietaus lašai – rūgštusis lietus.

Orai ir klimatas Lietuvoje nuotr.
Orai ir klimatas Lietuvoje nuotr.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite