Angle down Atgal

Šimtmetį peržengusi mokytoja

Didžiąją gyvenimo dalį praleidusi Plikiuose buvusi šios mokyklos mokytoja Elena Ūsienė rugpjūčio pradžioje sulaukė 103-ejų metų. Ji išsaugojo fenomenalią atmintį, gyvena savarankiškai Šilutėje, netoli dukros. Pasak senjorės, ilgaamžiškumo paslaptis – meilė žmonėms ir optimizmas. Ji tvirtino labiau mėgstanti juoktis nei verkti.

Elenos Skuodaitės-Ūsienės, kilusios iš Rietavo krašto, gyvenimo šimtmetis buvo turtingas ir įdomus. Apie tai „Bangos“ laik­raštyje pasakojome prieš 3 metus, kai ji šventė šimtąjį gimtadienį. Sukaktuvininkė su vyru Antanu, taip pat mokytoju, buvo neseniai apsigyvenusi Šilutėje, kur gyvena dukra Violeta. Šimtmečio sulaukusi senjorė su vyru išeidavo į miestą, lankydavosi parduotuvėje – daugiabučio laiptai nebuvo kliūtis. Tuomet išskirtinio jubiliejaus proga E. Ūsienė apsilankė Plikių Ievos Labutytės pagrindinėje mokykloje, kur dirbo mokytoja. Mokyklos pedagogai ją nuoširdžiai sveikino. Buvę mokiniai su šimtmečiu pasveikinti atvyko į namus Šilutėje – jaunimas labai mylėjo šią pedagogę.

Ilgaamžė prisipažino troškusi būti mokytoja, todėl prieškariu studijavo Klaipėdoje, pedagoginiame institute, kur mokė specialistai iš Didžiosios Britanijos, Prancūzijos. Baigusi studijas ji dirbo Betygalos, Raseinių, Plungės, Telšių rajonuose, kur mokė lietuvių, vokiečių ir prancūzų kalbų. Sudėtingais pokario metais ji blaškėsi po įvairias mokyklas ir netgi buvo patekusi į kalėjimą. 1952 metais iš Telšių atvyko į Klaipėdos rajoną. Iš pradžių ją paskyrė švietimo skyriaus metodinio būrelio organizatore, bet išsigando jos „juodo“ biografinio fakto, todėl atsidūrė Plikiuose, kur dirbo direktoriaus pavaduotoja iki pat aktyvios veiklos pabaigos. Čia rado saugų užutekį – Plikiai tapo antraisiais namais.

Iki šiol išlaikiusi elegantišką laikyseną, turinti gero stiliaus pojūtį, buvo lyginama su prancūzaite, nors madą diktuojančioje šalyje niekada nesilankė. Bet ir dabar rengiasi ne bet kaip. Savo 103-iojo gimtadienio proga E. Ūsienė dalyvavo „Moters“ žurnalo surengtoje fotosesijoje. Ir kas, pažvelgęs į nuotraukas, patikės, kad ši senjorė skaičiuoja antrąjį šimtmetį... O ji džiaugėsi, kad dar juda. Apgailestavo prieš porą metų palaidojusi sutuoktinį, kuris buvo gerokai jaunesnis. „Maniau, kad jis mane slaugys“, – buvo prasitarusi sukaktuvininkė.

Pasak jos, ilgaamžiškumo paslaptis – meilė žmonėms, optimizmas, saikinga mityba. „Aš džiaugiuosi, kad gyvenu, džiaugiuosi, ką turiu“, – sakė jubiliatė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite