Angle down Atgal

Simono Daukanto gimnazijos mokiniai kūrė Tolerancijos dėlionę

Žemėlapyje mirga daugiau nei du šimtai valstybių, įvairiuose pasaulio kampeliuose esti dar daugiau tautinių mažumų, o užvis daugiausia yra mūsų, asmenybių - įvairaus intelektualo personažų, savo išskirtinumais nuspalvinančių Žemės platybes. Jeigu nebūtų supratimo, kad religija, rasė, tradicijos, išvaizdos ypatumai, mąstymas, sugebėjimai yra skirtingi lyginant su atskiru žmogumi, pasaulyje vyrautų nuolatiniai karai, mes gyventume sąmyšyje, neegzistuotų tokia sąvoka kaip tarpusavio santykiai.

Būdami tolerantiški ne tik įprasminame suvokimą, jog kiekvienas individas yra kitoks ir turi savotiškų keistumų, mums neįprastų motyvų, bet ir kuriame pilnavertiškų santykių sistemą. Tolerancija pagrįsta pagarbiu, supratingu bendravimu, dorovingumu aplinkiniams ir jų reiškiamai nuomonei. Draugystė - tai puikus tolerantiškumo pavyzdys, nes joje atsiskleidžia žmogiškosios vertybės, tokios, kaip visapusiškas pakantumas, darna, pagalba vieni kitiems, empatija, geranoriškumas ir kitos asmens dorybės, kurios padeda kurti teigiamą grįžtamąjį ryšį santykiuose.

Lapkričio 16 d. - Tarptautinė tolerancijos diena, minima visame pasaulyje. Nors pandemijos keliami suvaržymai sukaustė ir kuriam laikui sustabdė neformaliojo ugdymo procesą, daukantiškiai šią ypatingą dieną paminėjo „iš namų”. Kadangi dėlionė yra puikus būdas išreikšti tarpusavyje susijusias mintis ir tarsi sujungti jas, klasių atstovai parengė internetines dėliones, kuriose atsispindėtų tolerancijos visumą reiškiantys žodžiai - sąvokos, žmogaus savybės, veiksmai, kurių pagalba yra vystomas tolerantiškas bendravimas. Džiaugiamės savo gimnazistais, jų gebėjimu suvokti tolerancijos esmę, kūrybiškumu reiškiant idėjas, plėtojant mintis ir realizuojant gyvenimiškas nuostatas.

Pasaulis nėra sukurtas žmogui, bet žmogus yra sukurtas pasauliui tam, kad tapytų jį lyg dailininkas kuo įvairesnėmis spalvomis, kurios pilkus atspalvius pakeistų į dienos šviesą, nešančią taiką ir bendrystę. Mes, žmonės, jaučiame vieningumą ir bendradarbiavimą tik tada, kai tolerancija yra pastatomas santykių pagrindas. Todėl statykime juos, spalvinkime vieni kitų gyvenimus savo išskirtinumais ir matykime keistumus kaip savotiškus asmenybės bruožus.

 

Parengė IIm klasės mokinė Aistė Šarkutė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite