Angle down Atgal

Simono Daukanto gimnazijos II-os inžinerinės klasės mokinių ilgalaikis projektas „Išmanioji kuprinė“

Susipažinkite su Simono Daukanto gimnazijos II-os inžinerinės klasės mokinių ilgalaikiu projektu „Išmanioji kuprinė“. Mokinių sukurtas gaminys dalyvavo respublikiniame konkurse „Jaunasis elektronikos entuziastas“ ir buvo apdovanotas pagrindiniu prizu - robotu mBot Ultimate 2.0 Makeblock.

Kuprinė važiuojantiems paspirtuku, dviračiu arba tiesiog einantiems. Kuprinė + valdymo pultelis padarys tave matomą kitiems eismo dalyviams. Tai ne tik smagu, bet ir saugu. Kuprinėje sumontuota WS2812 RGB led juosta ir arduino nano mikrovaldiklis. Mikrovaldikliu galima valdyti kiekvienos led juostos lemputės spalvą. Taip pat prie mikrovaldiklio prijungtas nRF24L01+ 2.4 Ghz siųstuvas / imtuvas, kurio dėka kuprinė reaguoja į pultelio siunčiamas komandas. Viską maitina pakraunamas akumuliatorius. Pultelyje sumontuotas Arduino pro mini, nRF24L01+ 2.4 Ghz siųstuvas / imtuvas, trys mygtukai ir nedidelis lipo akumuliatorius. Imtuvo ir siųstuvo kodai parašyti naudojant Arduino IDE programavimo aplinką. Led juostai valdyti naudojama Fastled biblioteka, kurios dėka galima suprogramuoti ne tik įprastą mirksėjimą, bet ir įdomesnes spalvų manipuliacijas. Projektą galima plėsti iki begalybės pridedant naujų funkcijų į valdymo pultelį ir įvairesnių šviesos efektų kuprinės „ekranėlyje“. Kuprinę gamino II i klasės gimnazistai: Girkantas Donatas, Kurklinskas Enrikas ir Špukas Dovydas. Juos konsultavo mokytojai Ričardas Gečas ir Elida Ignatavičienė. Mes visi mokomės arba dirbame Šiaulių Simono Daukanto gimnazijoje.
P.S. kuprinė rankų darbo

Sveikiname IIi klasės mokinių komandą: Donatą Girkantą, Dovydą Špuką ir Enriką Kurlinską, respublikiniame konkurse „Jaunasis elektronikos entuziastas“ laimėjusius pagrindinį prizą. Dėkojame dailės mokytojai Elidai Ignatavičienei ir robotikos mokytojui Ričardui Gečui už mokinių paruošimą.
Parengė R. Gečas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite