Angle down Atgal

Simono Daukanto gimnazijos abiturientė Gabija Ulinskaitė atstovavo Lietuvai „Tarptautiniuose jaunimo debatuose“ Budapešte

Vienas iš kompromiso radimo būdų yra debatavimas. Kiekviena pusė turi pagrįsti savo nuomonę tam tikru klausimu už arba prieš. Spalio 6-11 d. Budapešte vyko Tarptautiniai jaunimo debatai. Iš 12 šalių atvyko po du atstovus, kurie mokosi vokiečių kalbą. Lietuvą atstovavau aš, Gabija Ulinskaitė, ir vilnietė Vilija. Debatavome įvairiomis temomis „Ar reikėtų panaikinti anonimiškumą internete?", „Ar reikėtų suvienodinti moterų ir vyrų skaičių Europos parlamente?", „ Ar reikėtų įvesti privalomas politikos pamokas?".

Finalas vyko Vengrijos nacionaliniame muziejuje keturiems finalistams teko tema „Ar reikia apriboti skrydžius?". Šiais metais nugalėtoju tapo bulgaras Michailas. Mes su vilniete Vilija nepatekome į pusfinalį, tad galėjome šiek tiek atsipalaiduoti ir nesirūpinti pasiruošimu kitoms temoms. Per šį renginį turėjome galimybę plaukti laivu Dunojaus upe, pažinti Vengrijos kultūrą ir istoriją, pabendrauti su skirtingų tautų atstovais bei apsilankyti pas Vokietijos ambasadorių. Visi mes turime nuomonę įvairiomis temomis, tačiau tai prilygsta ledkalnio viršūnei, nes dažniausiai, įsigilinus į konkrečią temą, nuomonė pasikeičia.

Debatai skatina kritinį mąstymą, gerina gebėjimą išklausyti kitą žmogų, argumentuotai išsakyti savo nuomonę ir rasti kompromisą. Kalbų mokėjimas dar niekam nepakenkė! Jei tik turite laisvo laiko, tobulėkite tokiu būdu!

Parengė IVm klasės mokinė Gabija Ulinskaitė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite