Angle down Atgal

Simno šventėje – jaudinantys susitikimai

Praėjusį sekmadienį vykusioje Simno – 2020 metų Lietuvos mažosios kultūros sostinės šventėje Alytaus rajono garbės piliečio regalijos buvo įteiktos Jo Eminencijai kardinolui Sigitui Tamkevičiui SJ.

Garbės pilietį sveikino daug žmonių. Linkėdami nominantui sveikatos, jie prisiminė, kad Sigitas Tamkevičius,  kaip dvasininkas tarnaudamas Alytaus ir Simno parapijose, nuoširdžiai bendravo su vietos žmonėmis, ypač jaunimu. Kunigas mokė tikėjimo pagrindų ir kvietė kilti į tautinio atgimimo sąjūdį, 1972 m. slapta nuo tuometinės okupacinės valdžios pradėjo leisti legendinę „Lietuvos katalikų bažnyčios kroniką“.

Laikydama rankoje seną nuotrauką,  Jo Eminencijos kardinolo pasveikinti priėjo ir Šiaulių banko Alytaus klientų aptarnavimo centro vadovė Irena Vanagienė. Žinoma visuomenėje moteris išsaugojo 1965 metais birželio 27 dieną darytą nuotrauką, kurioje ji pati ir jos sesuo Nijolė Jovaišytė, dabar -  Jančiauskienė kartu su tuometiniu kunigu Sigitu  Tamkevičiumi buvo nufotografuotos mergaičių Pirmosios Komunijos dieną.

Kardinolas labai apsidžiaugė, pamatęs nuotrauką ir išgirdęs, kad ponios Irenos mama yra išsaugojusi dar daugiau senų fotografijų. Prašė pasidalinti jų kopijomis, pasidalinti tų dienų prisiminimais, su I. Vanagiene apsikeitė kontaktais.

Nuotr.: Irena Jovaišytė – Vanagienė (kairėje) ir jos sesuo Nijolė Pirmosios Komunijos dieną 1965-06-27 su tuometiniu kunigu Sigitu Tamkevičiumi Alytuje, prie Angelų Sargų bažnyčios.

Irena Vanagienė ir jos vyras Stasys su Jo Eminencija kardinolu, Alytaus rajono garbės piliečiu Sigitu Tamkevičiumi Simno šventėje.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite