Simbolika: gyvūnai, žvėrys ir kiti simboliai papuošaluose

Vilnius
stocksnap.io nuotr.
Ingrida Poccia Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Simboliai naudojami beveik visur. Juos galime pamatyti eidami gatve, aptikti literatūros šaltiniuose, kasdienėje kalboje ir t.t. Dažniausiai net nepastebime, kad tai, ką naudojame, yra simbolis. Pavyzdžiui, žodžiai tam tikra prasme yra simboliai. Matematikoje taip pat naudojami simboliai – +, = ir kt. Simbolinę reikšmę įgavę beveik visi daiktai ir reiškiniai: nuo saulės iki paprasto darbo stalo. Tačiau šįkart – apie simbolius ir jų reikšmę papuošaluose.

Erelis – tai vidinės laisvės simbolis, kuris moko nepaskęsti kasdienybėje, moko pasitikėti vidniu balsu ir siekti dvasinio tobulėjimo. Erelis neleidžia paleisti iš akių savo didžiųjų tikslų, bet kantriai siekti... Jei darysitės papuošalą su erelio simboliu, naudokite mėlynus arba violetinius bragakmenius, tai padės jums siekti vidinio tobulėjimo ir dvasinius tikslus.

Bizonas – moko atkaliai ir uoliai atlikti žmogaus iškeltus tikslus, dalintis žiniomis su kitais. Taip pat priimti žmones tokiais, kokie jie yra ir išmokti suvokti tradicijų svarbą ir senovės išmintį. Bizono atvaizdas papuošaluose, jei yra puošiamas raudonais, juodais brangakmeniais, simbolizuos ryšį su žeme bei jėga. Jei inkrustuosite geltonus ar žalius brangakmenius – turtai, jei mėlynus – tolerancija ir ramybė.

Delfinas – saugumas, socialinis vaidmuo, greitis, vandens jėga ir linksmumas. Tikima, kad jis ant nugaros nugabena mirusiųjų sielas į pomirtinę karalystę. Senovėje buvo tikima, kad delfino simbolis saugo laivus nuo skendimo. Nųdienoje šį simbolį ypač pamėgę jauni žmonės. Naudodami delfino (greitis) ir inkaro (ramybė) simbolius papuošaluose apjungsite dvi priešingybes.

Drakonas – turtas, gerovė, materialus bei dvasinis pasauliai. Simbolizuoja pagrindinę ugninę čakrą kylančia stuburu. Drakonas simbolizuoja augimą ir ilgalaikį gyvenimą. Jei naudojamas papuošaluose su Rubinu, tokiu būdu aktyvinama ugninė drakono jėga žmogaus viduje. Jei papuošalas kuriamas su žalio atspalvio akmenimis, tai suteiks žmogui gerą gyvenimą ir materialinį pagrindą. Drakonas tai simbolis, kuris skatina išnaudoti teisingai vidines galimybes.

Driežas – moko teisingai suprasti savo svajones ir mintimis sukurti tinkamą realybės jausmą. Taip pat padeda suvokti savo neigiamas savybes. Jei daromas papuošalas iš aukso, tai rekomenduojama naudoti saulės akmenį, granatą arba krištolą, ši kombinacija jums taps šviesos ir saulės simboliu.

Vienaragis – visada reikia tikėti stebuklais. Tai švarumo, magijos, skaistumo, švelnumo, intuityvaus žinojimo bei moteriškumo simbolis. Vienaragis moko atsisakyti per didelių pretenzijų ir vilčių, labiau pasitikėti savo balsu ir būti kūrybingiems.

Dramblys – tai gyvūnas, kuris yra vertinamas dėl ištvermės, jėgos, kantrybės ir ištikimybės. Kaip žinome, dramblys yra ilgaamžis. Papuošalai su dramblio simboliu suteikia kantrybės ir ištvermės, primena, kad gyvenimo pagrindas yra meilė ir ištikimybė. Jei dramblys yra kartu su deimantu – tai suteikia ištikimybę, jei su safyru – tai išmintis, jei su rubinu – meilė , o jei avantiūrinas – teikia kantrybės.

Pelėda – visose kultūrose pėlėda yra išminties, intuicijos ir patarėjos simbolis. Tačiau kartais pėlėda būna ir mirties pranašas. Pelėdos simbolika papuošaluose moko būti atidžiais ir dėmesingais, pasikliauti savo vidiniu balsu, rasti tamsiąsias mūsų charakterų savybes. Šis simbolis padeda pritraukti sapnus, atkreipti dėmesį į nuorodas bei suprasti simbolius, sapnus. Papuošalas pėleda su azuritu suteiks išminties. Taip pat tinka mėnulio akmuo, satyras, oniksas....

Žuvis – senovėje ji buvo siejama su požeminiu pasauliu. Kinijoje žuvis yra turtingumo ir geroves ženklas. Todėl Kinijoje yra įrengiami baseinai ir butinai sodinami lotosai, nes yra manoma, kad tai suteikia sutuoktinių porai sėkmės, darnos ir pagerina lytinį gyvenimą. Krikščionybėje žuvis yra traktuojama kaip vaisingumo, nemirtingumo bei atgimimo ženklas. Žuvies simboliką papuošaluose sustiprina šie akmenys: larinitas, akvamarinas, turkis, safyras. Artimi žuviai simboliai – delfinas, bangos.

Šuo. Nuo neatmenamų laikų šuo yra laikomas ištikimu žmogaus draugu. Tai bendrakeleivis, sargas. Anksčiau buvo manoma, kad šuo stovi prie varpų pakeliui į anapus. Papuošalams gaminti su šiuo simboliu yra tinkamas tiek auksas, tiek sidabras. Šuo mokina suteikti kitiems pagalbą, būti budriam, būti ištikimu draugu bei surasti žmogui, nešiojančiam šį simbolį, ištikimus ir lojalius draugus, palydovus.

Katė. Dažnai girdime – per gatvę prabėgus juodai katei, tikėtinos nesekmės. Katė yra siejama su mistika arba gyvūnu, turinčių mistinių galių. Raganų palydovės yra katės. Katė yra laimės simbolis. Tai gyvūnas, kuris padeda išpildyti žmogaus norus. Katė simbolizuoja moteriškumą, laimę ir gailestingumą, magiškas galias, individualumą, paslaptingumą ir magiją. Papuošalus su katės simboliu geriausia papildyti tamsios spalvos akmenimis.

Liūtas – žvėrių karalius. Dingumas, grožis, jėga, drąsa, valdžia, pasitikėjimas, orumas ir išdidumas. Liūtas yra saulės simbolis. Astrologijoje liūto ženklą valdanti planeta yra saulė. Du liūtai, žiūrintys į rytus ir į vakarus, simbolizuoja dabartį ir ateitį. Pats liūto simbolis papuošaluose turėtų sustiprinti pasitikėjimą savimi, jėgą, nekeisti nuomonės ir laikytis pirminės nuostatos, atskleisti talentus, neprarasti orumo. Papuošalai būtinai turėtų būti gaminami is aukso, puošiami raudonais akmenimis, granatu, rubinu, rutilo kvarcu. Tinka ir deimantai, gintaras, topazas. Prie papuošalo su liūtu tinka ir apskritimas, tai simbolizuoja saulę.

Gyvatė – tai labai prieštaringas simbolis. Visų pirma nuodai daro šį gyvūną atstumiančiu. Tačiau susisukusi į spiralę gyvatė simbolizuoja gyvybingumą ir sveikatą. Kai kuriose kultūrose gyvatė yra siejama su išmintimi, seksualinėmis galiomis, saulės energija, be to, gyvatė supranta kitų gyvūnų kalbą. Kartais gyvatė gali būti turtų saugotoja. Kartais ji vaizduojama kaip amžino gyvenimo simbolis. Indijoje gyvatės suteikia palaiminimą vaikams. Graikijoje gyvatė reiskia metų ciklą. Žaltys yra laikomas namų židionio sergėtoju.

Gyvatės simbolio papuošaluose: visų pirma gyvatė padeda atsikratyti senų steriotipų, pasinaudoti savo galiomis, kad žmogus tamtų stipresnis. Gyvatė apjungia du pradus moteriskąjį ir vyriškąjį bei moko atskliedžiant savo talentus veikti kūrybiškai. Papuošaluose ir aksesuaruose gyvatė yra vaizduojama kaip gydytojų ženklas. Žiedą ar pakabuką galima derinti su smaragdu. Jei gyvatės simbolį sujungsite su rubinu, toks papuošalas simbolizuos energiją. Susukta gyvatė į spiralę paprastai gali būti derinama su ametistu.

Drugelis – tai siela, kuri siejama su žmogaus tapimu išmintingu. Tai gyvenimo, atgimimo ir mirties ciklas. Pats simbolis atvaizduoja įvairovę, išsilaisvinimą iš steriotipų, suteikia gyvenimui įvairovės ir grožio bei dvasinės laisvės. Naudodami papuošaluose šį simbolį, galime darinti įvairius akmenis ir metalus. Žmogui, nešiojančiam papuošalą su šiuo simboliu, drugelis padės mėgautis kieviena gyvenimo akimirka, padės atsikratyti rūpesčių, sunkių minčių. Taip pat padės suvokti, kad transformacija yra neišvengiama būtinybė gyvenime.

Voras turi 8 kojas, aštuonetas numerologijoje traktuojams kaip begalybės simbolis. Voras tai laimę nešantis simbolis. Voras kartais gali reikšti likimo pokyčius. Kai kuriose šalyse voro atsiradimas reikšdavo lietų ar nelaimes. Puošdamiesi voro simbolio papuošalais, išmoksite panaudoti savo talentus, būti darbščiais bei įgausite drąsos gyvenimą kurti patys.

Balandis – meilės, nekaltybės, švelnumos simbolis. Balandis gali simbolizuoti ir sielą. Du balandžiai įkūnyja meilę, simbolizuoja ištikimybą, vaisingumą ir santuokinius ryšius. Papuošalus reiktų derinti su deimantu arba kalnų krištolu – įvairumas, jei su ametistu – įkvėpimas, jei su rausvuoju kvarcu – meilė.

Šikšnosparnis yra laikomas sėkmės simboliu. Šikšnospanis yra pasiuntinys, kuris nešioja informaciją. Šikšnosparnis gali būti informacijos laidininkas tarp požeminio pasaulio ir sąmonės. Šikšnosparnis įkūnija neaiškias, instinktyvias emocijas. Kai kuriose tautose yra tikima, kad šis gyvūnas saugo nuo demonų.

Varnas. Šis paukstis yra dažniausiai siejamas su mirtimi. Taip pat varnas yra laikomas nelaimės simboliu. Tačiau varnas gali būti laikoma ir išminties, žinojimo simboliu, juk jie yra šimtamečiai paukščiai. Senovėje buvo tikima, kad varnas yra susijęs su mistika ir magija, o klastingų žmonių sielos po mirties reinkarnuodavosi į varnus.

Laumžirgis – ilgaamžiškumo, stiprybės ir laimės simbolis. Laumžirgio sparneliai yra permatomi. Laumžirgiui skrendant virš vandens, jo sparneliuose galime pamatyti visas gyvenimo spalvas, o sparnelių plazdėjimas gali žmogui pažadinti kūrybiškumo pradą bei išlaisvinti dvasios polėkį.

Voverė – laiminga vien riešutais, tačiau žino, kada juos geriausia graužti. Juk sakoma – sukasi kaip voverė rate. Tai voverės savybės, kurios lemia žmogaus judrumą, darbštumą, budrumą. Voverės metais gimęs žmogus – protinga, geros širdies, šeimyniška asmenybė. Tačiau turi polinkį į depresiją, nuotaikų kaitą.

Povas – Labai taurus simbolis. Patinai turi puošnias uodegos plunksnas, kurias tuoktuvių metu demonstruoja patelėms. Šio paukščio plunksna naudojama kaip pripažinimo simbolis, o pats povas – šlovės, karjeros, originalumo, laisvos raiškos simbolis.

Vilkas mūsų kultūroje yra ypač klaidingai vertinamas gyvūnas. Manoma, kad vilkas yra piktas, plėšrus ir šaltakraujis grobuonis. Iš tiesų Vilkai yra draugiški ir protingi. Vilkai yra rafinuoti medžiotojai, o ne siautėjantys skerdikai. Vilkai gyvena socialinį gyvenimą, tačiau nepaisant stiprių artimų ryšių, vilkas sugeba išlaikyti savo individualumą. Vilko simbolis mokina atrasti balansą tarp vienatvės ir buvimo su kitais. Vilkas simbolizuoja laisvę, kuri yra siejama su atsakomybe. Vilkas simbolizuoja priešybių vienybę.

Planetos ir jų simbolika papuošaluose bei gyvenime

Saulė. Ji valdo gyvybinę energiją, sveikatą, gyvenimiškus principus, autoritetą, progresą ir sugebėjimą kaupti patirtį... Nešiodami šį simbolį, sustiprinsime Jan energiją ir pastiprinsim autoritetą. Saulė tiesiogiai siejasi su auksu. Saulės simbolis padės pritraukti, sužavėti, įeiti į aplinką, apsupti save žiūrovais, klausytojais ir gerbėjais. Taip pat saulė padės jums siekiant sėkmės ir savirealizacijos, pripažinimo.

Mėnulis. Tai In energija. Metalas – sidabras. Naudodami šį simbolį papuošaluose sustiprinsite savo emocijas ir jausmus. Žmogus, nešiodamas mėnulio simbolį, jaučiasi saugus ir jaučia mėnulio energiją. Mėnulis padės prisitaikyti prie besikeičiančių gyvenimo sąlygų... nešiodami jį skatinsite tokias savybes kaip adaptacija, prisitaikymas, lankstumas.

Nešiodami Merkurijaus ženklą, skatinsite savo idėjas ir intuiciją. Merkurijus reikalingas tiems žmonėms, kurie turi bėdų su iškalba. Šis simbolis paskatins žingeidumą, smalsumą, proto lankstumą, sugebėjimą mokytis ir analizuoti. Merkurijaus savybes sustiprina visi melsvos spalvos akmenys. Merkurijaus ženklas palankus žmonėms, kurie dažnai būna kelyje.

Venera. Ji skatina žemiškąjį patyrimą ir tranformaciją į meilę. Venera yra susijusi su žmogaus manymu, kad jis žavingas ir nori pats išsirinkti tai, kas jam patinka. Kiekvienas savaip moka siekti dėmesio, išreikšti emocinius ir estetinius pasirinkimus. Nešiodami veneros simbolį, aktyvinsite savo vertybių kriterijus, keisis kalbos intonacija, galbūt skonis, garsas, jausmingumas. Venera skatina išlaikyti saiko jausmą, estetinius kriterijus, delikatumą, taktiškumą ir meilumą. Taip pat padeda išlaikyti mandagius santykius. Venera – tai harmonijos deivė, kuri padeda pabaigti karus, atrasti kompromisus, sudaryti taikos sutartis. Venera valdo penktadienį.

Marsas – agresyvus. Ši planeta simbolizuoja Jan energiją. Marso simbolį nešiokite tuomet, kai kryptingai siekiate tikslo. Tačiau su Marso energija nepersistenkite, kad netaptumėte per daug agresyvūs ir kovingi. Marso simbolis vysto šias savybes – atsparumą, išvermę, entuziazmą, kryptingumą, ryžtingumą, drąsą, vyriškumą ir ryžtą. Marsas tai pat gali veikti kaip apsaugos mechanizmas. Metalas – plienas arba geležis. Išgraviruoto arba pagaminto papuošalo su Marso simboliu savybes suaktyvins šie akmenys: oniksas, granatas, rubinas.

Jupiteris – jis kartais vadinamas mažąja saule. Jupiteris papuošaluose skatina dvasinį ir materialinį augimą. Jupiterio simbolis gali būti naudojamas siekiant dvasinių paieškų, naujų patirčių. Jupiteris susijęs su giluminiu žmogaus tikėjimu savo nemirtingumu. Nešiodami Jupiterio ženklą, priversite savo sąmonę kurti religines koncepcijas, moralinės ir etinės žmogaus elgesio taisyklės sociume. Jupiteris skatina žmogaus interesą mokslui ir kultūros pasiekimams. Padeda pasirinkti socialinės veiklos motyvaciją.

Saturnas. Šį simbolį rinkitės tuomet, kai reikia įvesti struktūrą, tvarką savo gyvenime, suprasti jo prasmę, atitikti priimtas bendras normas ir suvokti krizių augimo reikšmę. Saturno simbolis – pjautuvas su kryžiumi arba spygliu. Kryžius simbolizuoja dvasinį pažinimą, o spyglys sustiprina įžvalgumą. Saturnas padės suvokti mūsų klaidas ir galimybių ribas. Saturno simbolis nešiojamas tada, kai norima atsikratyti tuščių iliuzijų, tinkamai pervertinti ir pažinti savo galimybių ribas. Per ilgai nešiojamas Saturnas gali įvesti į jūsų gyvenimą stagnaciją, kristalizaciją. Saturnas padeda reglamentuoti, struktūrizuoti, sudaryti periodus, planuoti, vystyti, brandinti.

Žėme – gyvybė, moteriškumo ir kūrybinio prado simbolis. Taip pat tai materialumas, kantrybė, tvirtumas ir atkaklumas. Nešioti žemės simbolį reiktų tuomet, kai siekiame pritraukti vaisingumą, tvirtybę, atkaklumą, sėkmę ir harmoniją. Neigiamos žemės savybės – per didelis godumas, materialumas.

Paruošė astrologė–parapsichologė MEA Regulas, FB puslapis MEA Regulas.