Angle down Atgal

Šilalėje lankėsi Erasmus mainų programos studentai iš Turkijos

Vasario 8 d., antradienį, Šilalės rajono savivaldybėje lankėsi keturi Erasmus mainų programos studentai iš Turkijos, šiuo metu studijuojantys Klaipėdos valstybinėje kolegijoje, lydimi koordinatorės Monikos. Studentus pasitiko Administracijos direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė.

Draugiškai ir entuziastingai nusiteikusiems jaunuoliams buvo aprodytos savivaldybės patalpos, su jais bendrauta įvairiausiomis temomis. Studentai domėjosi mūsų kraštu, gyventojų skaičiumi, lankytinais objektais, klausinėjo apie vykdomas gyventojų ir ūkininkų rėmimo programas. Atkreiptas dėmesys ir į mažėjantį moksleivių skaičių, uždaromas mokyklas. Vienam iš svečių, kilusiam iš Izmiro, ši problema buvo pažįstama. Jis taip pat teigė, kad dėl žmonių migracijos į didesnius miestus ir svečias šalis mokyklos uždaromos ir jų regione. Susitikimo metu kalbėta ne tik apie mūsų rajoną ar gražią Lietuvos gamtą, bet prisiminti ir skaudesni praeities įvykiai, kuomet Lietuva buvo okupuota. Okupacijos tema nesvetima ir jaunuoliams iš Turkijos. Jie įdėmiai klausėsi, kuomet V. Maciene pasakojo savo šeimos ištrėmimo į Sibirą istoriją, uždavė ne vieną klausimą. Kalbėta ir apie lyčių lygybę, svečiai atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje moterų teisės užtikrinamos gerokai labiau nei jų šalyje, pasidžiaugta mūsų tautiečių svetingumu ir draugiškumu.

Vizitas baigėsi simbolinių dovanų įteikimu. Atsisveikindami studentai pažadėjo čia būtinai sugrįžti ir apie Lietuvą savo tautiečiams atsiliepti tik gražiausiais žodžiais.

Šilalės rajono savivaldybės inform.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite