Angle down Atgal

Šiemet Šiauliai gyvens su „istoriniu“ biudžetu?

Šiaulių miesto savivaldybė po truputį ruošiasi tvirtinti svarbiausią dokumentą – 2018 metų miesto biudžetą. Jis jau pristatytas tarybos nariams, miesto visuomenei. Ir nors biudžeto projektas kol kas ne galutinis, jis jau dabar vadinamas istoriniu, o ir užmojai šiems metams – milžiniški.

142 milijonai eurų pajamų ir tiek pat išlaidų – tokias prognozes pristatė administracijos direktorius, likus mažiau, nei mėnesiui iki miesto tarybos posėdžio, kuriame bus svarstomas šių metų savivaldybės biudžetas. Jis planuojamas net 30 milijonų didesnis už 2017-ųjų.

Preliminarų jo projektą pirma tarybos nariams, o tuomet žiniasklaidai ir miesto visuomenei reprezentavęs Antanas Bartulis sako, kad šių metų biudžetas – istorinis, tokio Šiauliai niekad neturėjo.

„Planuojamas apie 10 milijonų didesnis gyventojų pajamų mokestis (nuo 46 mln. Eur 2017 metais iki 56 mln. – 2018 metais) ir apie 20 mln. padidėjusios dotacijos“, - solidų biudžeto augimą aiškino A. Bartulis.

Dotacijomis įvardijama ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama. Praėjusiais metais savivaldybei pavyko įsisavinti tik nedidelę šių lėšų dalį, o štai šiems metams užmojai – net labai dideli.

„Pernai iš europinių lėšų panaudojome tik apie 3 mln. eurų, nes nepradėjome tvarkyti Prisikėlimo aikštės, kitų didžiųjų URBAN projektų, bulvaro rekonstrukcija irgi nusikėlė į 2018 metus, tai šiemet mes jau suplanavome 23 milijonus eurų ES lėšų. Tai bus visi projektai, kurių įgyvendinimas tikrai jau prasidės šiemet. Tai ir Prisikėlimo aikštė, ir Saulės laikrodžio aikštės, Kultūros centras, bulvaras, Draugystės prospektas, P. Višinskio gatvė, parkai ir daugelis kitų projektų. Jiems ir ateina šitie pinigai“, - dėstė administracijos direktorius.

A. Bartulis užsiminė, kad net 12 milijonų į šių metų biudžetą persikels iš praėjusių metų. Iš jų daugiau nei 7 milijonai eurų – pernai nepanaudotos lėšos.

„Jeigu mes per metus suplanuotą objektą padarėme, per rangos konkursą sutaupėme lėšas, objektą pridavėme ir liko 100 000 eurų - tai čia blogai? Arba paimkime kitą pavyzdį. Trimečiame plane numatyta – projektavimas ir pirmų bei antrų metų ranga. Mūsų specialistai parašė, kad, pavyzdžiui, pirmais metais ranga bus už 1 milijoną, o padarė už 800 000 eurų. Neatspėjome, kaip tarp dviejų metų paskirstyti pinigus. Va kaip ir dabar paprastas pavyzdys – tie 5 milijonai Šiaulių oro uostui. 2 milijonus įdėjom į šiuos metus, 3 milijonus – į kitus. Jei šiemet įsisavinsim tik 1 mln. 800 000 Eur - tai čia jau tragedija? Tai juk tuos 200 000 Eur perkeliu į antrus įgyvendinimo metus ir panaudosim kitais metais“, - žurnalistų pastebėjimus, kad savivaldybė jau kelerius metus nesugeba įsisavinti ES skirtų lėšų ir perkelia jas į kitą biudžetą, komentavo administracijos vadovas.

Tradiciškai liūto dalį – net 60 milijonų eurų– ketinama skirti švietimui. 27 milijonus eurų numatyta atriekti miesto infrastruktūros tvarkymo darbams ir virš 14 milijonų – socialiniams reikalams. Šios trys programos iš 11-os, sudarančių biudžeto projektą, prioritetinėmis išlieka jau daugelį metų. Visoms kitoms paskirstomos kur kas mežesnės pyrago dalys.

Tiesa, kad toks scenarijus pasitvirtintų, dar reikės miestiečių ir tarybos narių pritarimo. Gyventojai raginami susipažinti su 2018 metų biudžeto projektu Šiaulių miesto savivaldybės interneto svetainėje ir teikti savo siūlymus, pastabas ar įžvalgas iki sausio 15 dienos. Taip pat atskiros biudžeto programos bus pristatomos visuomenei sausio 10 ir 11 dienomis 15 valandą tarybos posėdžių salėje.

Tarybos nariai biudžeto projektą svarstyti turėtų artimiausiame tarybos posėdyje – vasario 1 dieną.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite