Angle down Atgal

Šiemet jau 10 pacientų transplantuoti inkstai

Antradienį VUL Santaros klinikose vyksta inkstų transplantacijos operacija. Pirmadienį vakare šiose klinikose užregistruotas potencialus donoras, kurio artimieji sutiko velionio organus paaukoti donorystei.

Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM koordinatoriai nuo pirmadienio vakaro koordinuoja transplantacijos procesą po to, kai Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos informavo, jog užregistruotas potencialus donoras. Tai, kaip praneša Nacionalinis transplantacijos biuras, jau penktasis efektyvus donoras šiais metais.

Gavus šeimos narių sutikimą mirusiojo organus padovanoti sunkiai sergantiems ligoniams, atlikti įvairūs tyrimai, kuriais medikai įvertino, kad donorystei tinkami žmogaus inkstai. Tose pačiose klinikose jie bus persodinti dviem sunkiomis inkstų ligomis sergantiems recipientams. Po inkstų transplantacijos jie galės grįžti prie kitiems įprasto gyvenimo – ne tik kurti šeimą, dirbti, keliauti, tačiau ir valgyti bei gerti neskaičiuojant skysčių kiekio.

Tinkamo inksto donoro šiuo metu laukia 119 recipientų, iš jų – vienas vaikas. Dar šeši recipientai laukia kasos ir inksto komplekso, sakoma Nacionalinio transplantacijos biuro pranešime.

Inkstų transplantacija yra pati laukiamiausia, jų ir atliekama daugiausiai. Vien šiais metais, Nacionalinio transplantacijos biuro duomenimis, inkstų transplantacijų jau atlikta dešimt. 2020 metais jų atlikta 82. Tarp jų – trys transplantacijos iš gyvo donoro.

Praėjusiais metais buvo užregistruota 112 potencialių donorų. Kiekvienas donoras yra ypatinga viltis ir galimybė sergantiems žmonėms sugrįžti į įprastą gyvenimą. Kad organai būtų tinkami donorystei, žmogų reanimacijoje turi ištikti smegenų mirtis (retais atvejais organų donorais tampa donorai su neplakančia širdimi), o jo organai, palaikomi medicininės aparatūros ir vaistų, kurį laiką dar gali funkcionuoti.

Kad potencialus donoras taptų efektyviu ir jo organai būtų transplantuoti laukiantiems žmonėms, velionio organai turi būti sveiki ir tinkami transplantacijai, tačiau visų pirma ir svarbiausia – artimieji turi sutikti paaukoti jo organus donorystei. Todėl kiekvienas donoras yra ypatingas ir svarbus, nes tai, kad jo organai galiausiai vėl funkcionuoja kito žmogaus kūne, yra daugelio sąlygų išpildymas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite