Angle down Atgal

„Siaurukas“ turi vadovą – konkursą laimėjo buvęs žemės ūkio viceministras

Viešoji įstaiga „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ jau turės vadovą. Penktadienį, liepos 23 dieną, visuotiniame dalininkų susirinkime „Siauruko“ vadovu greičiausiai bus paskirtas Darius Liutikas.

Jis laimėjo birželio 15 dieną Susiekimo ministerijos skelbtą konkursą, kuriame dalyvavo penki dalyviai.

Konkurso laimėtojas D. Liutikas, vadovaujant Vyriausybei Sauliui Skverneliui, buvo žemės ūkio viceministru.

„Siauruko“ vadovo konkursą ministerijai teko skelbti du kartus, nes pirmajame, vykusiame balandžio mėnesį, skelbtame konkurse nesulaukta pakankamo galimų kandidatų susidomėjimo.

Pakartotiniame konkurse pakoreguoti reikalavimai kandidatams – ieškoma turizmo sritį išmanančių kandidatų, gebančių prisidėti prie šio unikalaus siauruko geležinkelio išsaugojimo, didinant jo patrauklumą turistams bei laipsniškai mažinant jo finansinę priklausomybę nuo valstybės dotacijų.

Šiuo metu įstaigą valdo keturi dalininkai – Susisiekimo ministerija, Anykščių rajono, Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės.

Stabilų finansavimą – 200 tūkst. eurų per metus – įstaiga gauna iš Susisiekimo ministerijos, Anykščiai yra skyrę 10 tūkst. eurų, o dalininkėmis tapusios Panevėžio miesto ir rajono savivaldybės į „Siauruko“ iždą įnešė po 5 tūkst. eurų.

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ vadovo nebeturi nuo 2020 metų rudens, kai iš pareigų pasitraukė Mindaugas Jucevičius.

XIX–XX amžių sandūroje nutiestas siaurasis geležinkelis kartu su stotimis ir kelių statiniais yra vertingas istorijos ir kultūros paveldo objektas. 1996 m. Aukštaitijos siaurojo geležinkelio kompleksas įrašytas į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registro statinių kompleksų ir ansamblių sąrašą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite