Audronio Rutkausko nuotr.
Angle down Atgal

Šiaulius drebino „Europos muziejų naktis 2019“ (vaizdo įrašas)

Šeštadienio naktį šiauliečiai vietoj miego rinkosi įdomias veiklas muziejuose – mieste praūžė „Europos muziejų naktis 2019“.

Šiais metais Muziejų nakties projekte Šiauliuose dalyvavo išskirtinai daug muziejų – net 15, iš kurių 6 Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniai. Pirmą kartą prie projekto prisijungė du iki šiol nedalyvavę muziejai: ŠAM Edukacijos centras ir Šiaulių tardymo izoliatoriaus muziejus, į kurį patekti galėjo tik iš anksto užsiregistravę lankytojai.

Šiemet prie projekto prisijungė ir naktį lankytojams duris atvėrė V. Kavaliauskienės katinų muziejus, kuris po renovacijos atsidarė atsinaujinęs ir modernesnis.

Kaip ir kasmet gyventojų patogumui buvo pakoreguotas ir miesto autobusų darbo laikas. Specialūs nauji „Busturas“ autobusai kursavo „Muziejų nakties“ maršrutais, jungiančiais visus muziejus, o populiariausių miesto maršrutų autobusai važinėjo ilgiau nei įprastai.

Nuo 2005 m. organizuojamas projektas apjungia daugelį Europos muziejų ir tapo tradicija, pritraukiančia milijonus lankytojų. Projekto išskirtinumas – galimybė vakare ir naktį apsilankyti muziejuose, kai paprastai tuo laiku jie būna uždaryti. Svarbus aspektas, kad Muziejų naktį visų muziejų lankymas ir renginiai yra nemokami.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite