Angle down Atgal

Šiauliuose vyks XIII-as tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Baltoji varnelė“

XIII-as tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Baltoji varnelė“ – kūrybinė laboratorija vyks rugsėjo 9-11 d. Renginyje dalyvauja teatro kolektyvai iš Lietuvos, Latvijos ir Slovėnijos.

Festivalio atidarymas Rugsėjo 9 d. 12.00 val. Šiaulių kultūros centre (Aušros al. 31)

Festivalio uždarymas Rugsėjo 11 d. 17.00 val. Šiaulių menų mokyklos vaikų ir jaunimo teatro studijoje ,,Kompanija šauni“ ( Vytauto 103a)

Spektakliai ir kūrybinės dirbtuvės vyks Šiaulių kultūros centre, Valstybiniame Šiaulių dramos teatre, Šiaulių menų mokyklos vaikų ir jaunimo teatro studijoje „Kompanija šauni“ bei Šiaulių miesto erdvėse lauke: „Gatvės teatro“ metu miesto bulvare vyks praeivius įtraukiančios teatrinės akcijos.

Teatro meno prigimtyje glūdi veiksmas, dialogas bei improvizacija „čia ir dabar". Tad dalyviai ,,čia ir dabar" atskleis savo kūrybiškumą ir meninius gebėjimus, bendraus ir bendradarbiaus, formuosis kultūrai palankias vertybines nuostatas. Tikime, kad festivalis  padės plėtoti(s) moksleivių kūrybingumo savybėms, kurios skatina inovacijas: gebėjimą jaudinti ir skatinti spontaniškumą, intuiciją, vaizduotę, estetiką, naujumą. Per aktyvią asmeninę, kūrybinę bei organizacinę patirtį bus auginamas kūrybiškas ir kritiškai mąstantis jaunas žmogus Šiaulių kraštui ir Lietuvai. Yra svarbu tęsti vaikų ir jaunimo teatrinės kūrybos sklaidą. Kūrybinė raiška išlieka pamatine ugdomąja veikla, siekiant išsaugoti vaikų ir jaunuolių pomėgį menui, jų norą žiūrėti, klausytis meno kūrinių visą gyvenimą. Tai tęstinis projektas, vykstantis kas antri metai nuo 1996 metų. Vaikai ir jaunuoliai iš Lietuvos ir užsienio pristato savo naujausius spektaklius bei kūrybines idėjas, o teatro profesionalai savo asmeniniu pavyzdžiu mokinius motyvuoja ir įkvepia mokytis ir tobulėti. Nuo 2004 metų festivalyje dalyvauja ir profesionalūs Lietuvos teatrai. Kadangi profesionalių teatro kūrėjų kelią pasirinko nemažai Šiaulių menų mokyklos teatro studijos „Kompanija šauni” auklėtinių, tai norime jų darbus pristatyti festivalio „Sugrįžimai” dalyje: buvęs studijos mokinys Tautvydas Galkauskas vaidins „Vilniaus Keistuolių teatro” spektaklio eskize ,,Sumautas miškas”; Vilniaus kolegijos muzikinio teatro specialybės absolventė Rugilė Jankauskytė pristatys performansą „Ji yra čia“; režisierės Monika Klimaitė, Indrė Juškutė  ir aktorius Petras Šimonis ves kūrybines dirbtuves dalyviams.

Labai svarbu sudaryti sąlygas moksleiviško teatro entuziastams susipažinti su netradicinėmis teatro formomis, todėl į festivalio programą yra įtraukti šešėlių teatro bei performanso žanro pasirodymai.

2021-ųjų festivalio moto: Išdrįsk būti Balta varna! Festivalis-kūrybinė laboratorija jau yra tapęs tradicine Šiaulių dienų programos dalimi: šiauliečiai turi galimybę stebėti Lietuvos ir užsienio vaikų ir jaunimo teatrų spektaklius scenose bei pasirodymus miesto bulvare, o festivalio svečiai turi galimybę pamatyti, kaip Šiauliai švenčia gimtadienį. Tikime, kad Šiaulių miesto bendruomenė festivalį priima ir atpažįsta kaip šiauliečių kultūrinio identiteto dalį.

Visą festivalio programą rasite čia.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite