Angle down Atgal

Šiauliuose kariai išlydėti į misiją Malyje (VIDEO)

Šiauliuose – išskirtinis Lietuvos kariuomenės renginys ir reikšmingas įvykis visai šaliai. Prisikėlimo aikštėje surengtos iškilmingos 34 Lietuvos karių išlydėtuvės į misiją Malyje.

Lietuva, stiprindama savo dalyvavimą Jungtinių Tautų vadovaujamoje situacijos stabilizavimo operacijoje MINUSMA Malyje, nuo spalio į operaciją siunčia 34 karių Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vienetą. Mūsų kariai 4 mėnesius vykdys tarptautinių pajėgų apsaugos funkcijas Vokietijos kontingento sudėtyje.

Ne atsitiktinai į atsakingą misiją kariai išlydimi iš Šiaulių. Mat Jungtinių tautų operacijoje Malyje dalyvausiančios pirmosios Pajėgų apsaugos vieneto pamainos pagrindą sudaro profesinės karo tarnybos kariai ir kariai savanoriai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės, dislokuotos būtent Šiauliuose.

Šiuo metu tarnybą JT vadovaujamoje operacijoje vykdo 5 Lietuvos kariai, kurie dislokuoti operacijos štabo valdymo centre Bamake, Gao ir Jungtinių Tautų kontroliuojamame rytų sektoriuje Timbuktu. Operacijoje MINUSMA tarnaujantys ir į ją išvyksiantys Lietuvos kariai šios operacijos koviniuose veiksmuose nedalyvaus.

Renginyje dalyvavo Lietuvos kariuomenės, Sausumos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadovybė, Šiaulių miesto valdžios atstovai, karių artimieji ir kiti svečiai.

Ceremoniją papuošė iškilminga karių rikiuotė, taip pat buvo apdovanoti Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai, šią savaitę grįžę iš Ukrainos karių mokymo misijos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite