Audronio Rutkausko nuotr. ir vaizdo įrašas
Angle down Atgal

Šiauliuose įvyko jau penktoji paroda „Tavo PIN KODAS“ (vaizdo įrašas)

Vakar Šiaulių arenoje vyko jau penktoji vaikų, jaunimo kūrybiško, aktyvaus užimtumo idėjų paroda „Tavo PIN KODAS 2018“. Joje buvo tikimasi sulaukti rekordinio dalyvių skaičiaus ir nustebinti lankytojus naujovėmis. Šiemet organizatoriai pakvietė ne tik gausybę dalyvių, pristatančių įvairias veiklas, bet ir organizavo susitikimus du žinomais šalyje žmonėmis.

Pristatė save

Šiaulių arenos viduje ir lauke buvo galima pamatyti pačių įvairių įstaigų, įmonių ir organizacijų stendus ar tiesiog sportines, menines, muzikines, mados erdves, kuriose buvo galima ne tik gauti visą rūpimą informaciją, bet ir pamatyti, apžiūrėti, pamėginti įvairius užsiėmimus – nuo kariško šaudymo į taikinius iki naujaučių technikos laimėjimų, robotikos konstruktorių ir pan. Vienoje vietoje buvo galima rasti visko, kas vaiką ar jaunuolį galėtų sudominti ir tapti laisvalaikio užsiėmimu.

Vienas dalyvių, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijai atstovavęs Justas naujienų portalui Etaplius.lt pasakojo, kad į renginį atvyko pristatyti „Infomobilį“, kuriame savita paroda.

„Jame pristatomę pramonę, kur link ji juda, kokios yra naujausios technologijos, kaip galima to lengvai išmokyti žmogų. Norime parodyti, kad technologijos nėra toks sudėtingas dalykas, galima lengvai per porą mėnesių išmokti to amato, kurį kiti mokydavosi ištisus metus“, – pasakojo Justas.

Infomobilyje buvo galima pamatyti 3D spausdintuvą, kuriuo buvo galima nesudėtingai pasidaryti plastikinę detalę, naujausias frezavimo ir tekinimo stakles ir tradicinės mechanikos įrenginius, kuriuos lankytojai galėjo išmėginti. Pasak Justo, žmonės domėjosi ir kur galima įsigyti panašius dalykus, ir kur galima išmokti juos pasigaminti ar dirbti, o treti teiravosi dėl darbo vietų.

Kitas naujienų portalo Etaplius.lt kalbintas renginio dalyvis – Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras – šiemet į parodą atvyko su įvairiausiai gyvūnais.

„Mūsų pagrindinis tikslas yra parodyti būrelius, kuriuos turime, visas programas. Ir šiais metais mes norime pabrėžti būtent kinologų, žirgininkų ir zoologų būrelius. Vien dėl to mes organizavome šunų pasirodymus, jų varžybas. Yra atvykę vaikai ir tėveliai su savo augintiniais, turime atsivežę roplių, graužikų įvairiausių. Žmonėms labiausiai aktualu ar vaikai galės susipažinti su tais gyvūnais, ar galės išmokti juos prižiūrėti, paliesti“, – pasakojo šio centro renginių organizatorė Ernesta Daukšienė.

Suaugusiesiems vienas įdomiausių eksponatų buvo į renginį atvežtas smauglys. Na, o smagiausių atrakcijų buvo asmenukių su gyvūnais fotografavimas.

Šiemet pats Jaunųjų gamtininkų centras laukia rekonstruoto Katinų muziejaus atidarymo ir žada nustebinti nauju gyvuoju kampeliu. Koks jis bus – kol kas paslaptis.

Dar vieno dalyvio – viešosios įstaigos „Išmanioji mokykla“ - vadovė Kristina Laurutė sakė, kad šioje parodoje save pristato jau penktą kartą. „Išmanioji mokykla" atstovai pristatė savo veiklas ir paslaugas, pasakojo apie užsiėmimus, naujoves – tuo, kuo labiausiai domėjosi lankytojai.

„Šiemet mes turime du naujus užsiėmimus - tai mikrobit kompiuteriuko programavimą, taip pat turime internerinių puslapių kūrimo užsiėmimus. Ir, aišku, mūsų pamėgtieji – tai ankstyvoji, smagioji ir jau pažengusiems vaikams skirta robotika“, – pasakojo K. Laurutė.

Pasak jos, robotika patraukli tuo, kad puikiai tinka įvairaus amžiaus asmenims. Vaikams užsiėmimai organizuojami nuo penkerių metų iki pat dvyliktos klasės, tad susidomėjimas robotika – itin didelis.

Šiemet neapsieita be naujovių

Vieno iš renginio organizatorių – Šiaulių miesto savivaldybės – atstovė Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Asta Lesauskienė sakė besidžiaugianti, kad penktoji paroda įgavo tokį veidą, apie kurį buvo visada svajota.

„Prieš tai buvusios parodos buvo mūsų įvairių organizacijų, švietimo įstaigų prisistatymai siekiant parodyti tėvams arba kitoms organizacijoms kuo mes esam ypatingi ir kitokie. Bet visada svajojom, kad pas mus atvyktų ir kažkokie įžymūs žmonės, tam tikrų sričių lyderiai. Aš džiaugiuosi, kai mūsų pagrindiniu partneriu ir organizatoriumi tapo Šiaulių valstybinė kolegija, atsirado motyvacinės sesijos, laboratorijos vaikams, įvairios veiklos, kur ne tik galima pasirodyti vieni kitiems, bet ir įgyti tam tikrų kompetencijų“, – sakė A. Lesauskienė.

Patys Šiaulių valstybinės kolegijos atstovai taip pat šį pokytį nurodė kaip esminę parodos „Tavo PIN KODAS 2018“ naujovę. Kolegijos atstovė Kristina Nesovienė sakė, kad iššūkių organizuojant parodą buvo daug, tačiau visais jais organizatoriai pasidalino.

„Kas rūpinosi neformalių veiklų Šiauliuose prisistatymu, mes organizavome motyvacines sesijas, kvietėme žinomus pranešėjus (Austėją Landsbergienę, Ilją Laurs, Rimvydą Širvinską-Makalių), kurie padėtų Šiaulių miesto ir rajono vaikams ir jaunimui tiesiog atrasti save, savo PIN kodą“, – teigė pašnekovė.

Kolegijos dėstytojai vedė kūrybines dirbtuves, į kurias buvo pakviesti miesto moksleiviai, kad pabandytų įsijausti į studento vaidmenį ir suprasti, kas jų laukia atėjus į aukštąją mokyklą.

Šiaulių arenoje ir jos prieigose vakar nuo 16 iki 19 valandos vyko švietimo, kultūros, sporto, jaunimo organizacijų, verslo įmonių pris(is)tatymai. Buvo galima apžiūrėti mobilią inžinerinę laboratoriją ant ratų – Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos „Infomobilį“, vyko robotų varžybos, 3D modeliavimas, virtualios realybės filmo „Skriejam per Šiaulius“ peržiūra ir įvairūs kiti užsiėmimai.

Smagu pamatyti, pamėginti, atrasti

Patys parodos lankytojai renginį vertino teigiamai. Pasak moksleivio Aivaro, buvo smagu pamatyti įvairius užsiėmus, ypač tuos, kuriuos pristatė mokyklos. Pats sportuojantis vaikinas sakė, kad pagrindinio jo dėmesio būtent ir sulaukė įvairūs sportiniai užsiėmimai.

Šiaulietis Gvidas teigė, taip pat didžiausią dėmesį skyrė sportams – futbolui, krepšiniui. Vaikinas sakė, kad paroda tikrai padeda lengviau pasirinkti, nes dalyviai sugeba labiau sudominti.

Šiaulietė mama Skirmantė sakė besidžiaugianti, kad organizuojamas toks renginys.

„Rugsėjis yra tikras galvos skausmas tėvams. Visi, kas turi vaikų, ieško būrelių. Kažkiek gauname mokykloje skrajučių, bet čia yra visų būrelių pasiūla. Apžiūrėjom visą parodą, smagu, kad yra ir lauko būreliai, ir sporto, ir pigesni, ir brangesni, ir mažesniems, ir didesniems. Labai geras renginys“, – kalbėjo ji.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite