Tomo Andrijausko nuotr.
Angle down Atgal

Šiaulių universitetas ištesėjo pažadą – pirmakursiams įteikti naujutėlaičiai planšetiniai kompiuteriai

Kaip jau buvo skelbta, praėjusių metų vasarą Šiaulių universitetas buvo įsipareigojęs visus 2018 metais įstojusius į universitetą pirmo kurso studentus aprūpinti planšetiniais kompiuteriais. Baigiantis metams šis universiteto įsipareigojimas buvo įvykdytas – pirmakursiams išdalyti naujutėlaičiai „Lenovo tab4 10 plus“ planšetiniai kompiuteriai.

Visi 2018 m. pirmo kurso studentai, pradėję studijas Šiaulių universitete, galėjo pildyti paraišką ir studijų reikmėms gauti naują planšetinį kompiuterį. Gauti tokius kompiuterius pareiškė norą 77 specialiosios pedagogikos ir logopedijos, kūno kultūros ir sporto pedagogikos, pradinio ugdymo pedagogikos ir ikimokyklinio ugdymo, ekonomikos, anglų filologijos, muzikos pedagogikos, verslo administravimo studijų programų studentai.

Pasak Šiaulių universiteto komunikacijos ir rinkodaros tarnybos direktoriaus dr. Modesto Grigaliūno, universiteto administracija, kuri nuolat skiria didelį dėmesį studentų poreikiams, šiais metais nusprendė visus pirmo kurso studentus aprūpinti naujais planšetiniais kompiuteriais. „Manome, kad tai teisingas sprendimas. Studentams bus patogu juos naudoti studijų procese, galės ieškoti įvairios informacijos ne vien bibliotekoje, bet ir būdami namuose, užsiėmimų metu universitete, naršyti įvairiose duomenų bazėse, siųstis informaciją, mokslinius tekstus įvairiomis kalbomis ir kt. Be abejo, sprendimas visus pirmakursius aprūpinti planšetiniais kompiuteriais buvo ir tarsi paskatinimas pradėti studijas Šiaulių universitete“, – sako dr. Modestas Grigaliūnas.

Atsiėmę lauktus naujutėlaičius planšetinius kompiuterius, studentai džiaugėsi, kad universitetas ištesėjo pažadą, nors ir teko šiek tiek palaukti.

„Labai džiaugiuosi tokiu Šiaulių universiteto administracijos sprendimu. Planšetinis kompiuteris bus naudingas tiek studijuojant pirmame kurse, tiek ir vėliau. Aišku, jo teko šiek tiek palaukti, tačiau puiku, kad prieš šv. Kalėdas universitetas savo pažadą ištesėjo“, – gavusi naujutėlaitį kompiuterį sakė kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijų programos pirmakursė Ieva.

„Planšetinis kompiuteris labai pravers studijose. Studentui tenka ieškoti daug informacijos, rengti įvairius pristatymus ir tai daryti dabar bus patogiau“, – džiaugėsi Eimantas, studijuojantis ekonomiką.

Muzikos pedagogikos studijų programos pirmo kurso studentės Inesa ir Dovilė sakė, jog yra labai patenkintos, gavusios planšetinius kompiuterius. „Planšetinių kompiuterių iki šiol neturėjome, todėl dabar studijuoti bus patogiau. Mes studijuojame muzikos pedagogiką, todėl galėsime naudotis ir specialiomis muzikinėmis kompiuterinėmis programomis, galėsime lengvai susirasti įvairių muzikinių įrašų, reikalingų studijų procese“, – kalbėjo merginos.

„Man planšetinis kompiuteris labai padės moksle. Iki šiol pratybų metu reikėdavo įvairius tekstus skaityti iš savo telefono, kuris yra labai mažas. Aš savo kompiuterio neturiu, todėl dabar galėsiu sėkmingai naudotis Office programa, rengtis įvairiems seminarams, pranešimams, naršyti internete ir ieškoti reikiamos informacijos“, – teigė anglų filologijos studijų programos pirmo kurso studentė Skirmantė.

Planšetiniai kompiuteriai pirmakursiams išduodami pasirašius panaudos sutartį. Dėl kokių nors priežasčių nutraukus studijas universitete, kompiuteris turės būti grąžinamas. Sėkmingai baigus studijas, jis studentui liks visam laikui.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite