REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Balandžio 12 d. 10:42

Šiaulių socialdemokratų gretos retėja

Šiauliai

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


34297

Buvęs LR Seimo narys bei Šiaulių mieste gerai žinomas verslininkas Arvydas Mockus apsisprendė – palieka LSDP gretas. Kartu su juo iš socialdemokratų partijos traukiasi ir nemažas būrys partiečių.

Partiją paliekantys nariai teigia, kad jie išeina iš partijos, nes naujoji LSDP vadovybė savo veiksmais aiškiai duoda suprasti, kad toleruoja susikompromitavusį Šiaulių skyriaus pirmininką E.Žakarį ir jo aplinką. Deja, G.Palucko dar prieš LSDP pirmininko rinkimus žadėti pokyčiai partijoje bei žadėtas atsinaujinimas buvo tik garsūs šūkiai, neturintys nieko bendro su realybe.

„Buvome kantrūs, tikėjome naujos LSDP vadovybės kalbomis apie atsinaujinančią LSDP. Laukėme pokyčių ir teisingumo. Tačiau, supratome, kad partijoje žadėtų pokyčių nesulauksime – išskyrus dar labiau paaštėjusią kovą ir rietenas tarp dar vakar buvusių bičiulių, o šiandien jau skirtingų partijų – LSDP ir LSDDP narių. Ką jau kalbėti apie Šiaulių skyrių, kuriam iki šiol vadovauja E.Žakaris. G.Paluckas taip ir neatrado laiko atvažiuoti ir susitikti su Šiaulių skyriaus bičiuliais, nors tikrai žinojo, jog situacija skyriuje – sudėtinga. Jau keli metai, kai Šiaulių socialdemokratai tapatinami vien su E.Žakariu ir jo aplinka, o ne su LSDP vertybėmis. Akivaizdu, kad tai yra ne visų žmonių, o vieno žmogaus šeimos interesams atstovaujantis LSDP skyrius - sako buvęs LR Seimo narys Arvydas Mockus.

Etaplius.lt pateikia viešą buvusių socialdemokratų pareiškimą LSDP Pirmininkui, LSDP Tarybai bei LSDP Šiaulių miesto skyriaus pirmininkui:

Pastaraisiais metais LSDP Šiaulių miesto skyriuje vykstantys nuolatiniai skandalai ir antidemokratiniai veiksmai seniai kėlė didelį mūsų susirūpinimą, tad iniciavome ne vieną diskusiją su aukščiausia partijos vadovybe, kantriai laukėme atsinaujinusios LSDP Tarybos sprendimų tvirtinant principinius LSDP Etikos ir procedūrų komisijos sprendimus dėl skyriaus pirmininko E.Žakario (pasikartojantys ir nuolatiniai LSDP statuto pažeidimai, situacijos skyriuje nesuvaldymas, nuolatiniai artimiausios jo aplinkos skandalai) ir jo pavaduotojo G.Vyšniausko (pripažinto veikusio prieš LSDP interesus) veiklos.

Deja, naujai dėtos didelės viltys į „atsinaujinusią“ partijos vadovybę, susipažinus su jos priimtais sprendimais, rodos yra visiškai nepagrįstos. LSDP Tarybos ir LSDP pirmininko G.Palucko toleruojami spektakliai su LSDP Šiaulių miesto pirmininko E.Žakario „atsistatydinimu“ siekiant išvengti griežčiausios bausmės, vėliau „perrinkimai“ mums yra nepriimtini.

Pripažinkime karčią tiesą, partijos aukščiausi organai turi dvigubus standartus ir „saviems“ netaiko griežčiausių priemonių ir tokiu būdu kitiems partijos nariams pasiunčia aiškų signalą, kad partijoje egzistuoja pateptųjų luomas. Su garsiai skelbiamu partijos atsinaujinimu, deja, tai neturi nieko bendro.

Skyriaus narių susiskaldymas, narių supriešinimas, nuolatinis partijos skyriaus narių skaičiaus manipuliavimas bei vadovybės nesugebėjimas adekvačiai vertinti susidrausią situaciją šiandien mus verčia priimti ryžtingus sprendimus. Vadovaujantis LSDP statuto 10.6 punkto normomis išstojame iš LSDP.REDAKCIJA REKOMENDUOJA