REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Spalio 8 d. 17:15

Šiaulių sanatorinėje mokykloje svečiuojasi Hamburgo lituanistinės mokyklos mokiniai ir mokytojai

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


55601

Šiaulių sanatorinėje mokykloje š.m. spalio 4-11 dienomis vieši Hamburgo lituanistinės mokyklėlės „Abėcėlė“ mokiniai, mokyklėlės vadovė Vitalija ir mamos savanorės. Parašę projektą Lietuvos Švietimo ministerijai, laimėję finansavimą atvyko pamatyti lietuvišką mokyklą, tobulinti lietuvių kalbos įgūdžius bei užmegzti ryšius.


Foto galerija:

5bbb6333cd5df.jpg
5bbb633630d39.jpg

Hamburgo lituanistinėje sekmadieninėje mokyklėlėje mokosi mokiniai 2-10 m. amžiaus. Yra vaikų darželio grupė, priešmokyklinė grupė, pradinė mokykla. Dauguma vaikų yra iš mišrių šeimų ir ši mokyklėlė – tai galimybė išmokti mamos ar tėčio kalbą bei kultūrą.

Lietuvoje viešėdami svečiai iš Hamburgo susipažino su Lietuvos formaliuoju ir neformaliuoju švietimu Šiaulių sanatorinėje ir Naisių mokyklose, aplankė Lietuvos sostinę, ekskursijoje susipažino su žymiausiais Šiaulių objektais, muziejais, apsilankė Kurtuvėnuose, dalyvavo ugdymo procese kartu su mokyklos mokiniais. Susitikimo su mokytojais metu, pristatė vokišką (Hamburgo žemių) švietimo sistemą, pasidalino patirtimi, kaip dirbama su specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniais.

Ši patirtis turtina abi šalis, kyla ir daugiau idėjų, kaip tęsti bendradarbiavimą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA