Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos nuotr.
Angle down Atgal

Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos konferencija, sujungusi pasaulio lietuvius

Kovo 19 dieną gimnazijoje įvyko jau ketvirtą kartą tarptautinė mokinių konferencija „Laisvės kelias istorijos tėkmėje“. Tačiau šį kartą ji vyko nuotoliniu būdu. Džiugu, kad konferencijoje dalyvavo daugiau nei 100 žmonių iš visos Lietuvos. Daugiau nei iš 20 savivaldybių ir daugiau nei 30 mokyklų. Džiugu, kad kaip ir kasmet konferencijoje dalyvavo ir Rygos lietuvių mokyklos mokiniai bei Argentinos lietuvių bendruomenės atstovė, Tandil Nr. 2 mokyklos mokytoja Selene Baniles.

Konferencija prasidėjo nuo gimnazijos direktoriaus Vytauto Giedraičio sveikinimo žodžio, kuris pasidžiaugė dalyvių gausumu ir mokinių noru dalyvauti konferencijoje. Po sveikinimo žodžio prasidėjo plenarinis posėdis, kuriame buvo pristatyti pranešimai iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos, Rygos lietuvių vidurinės mokyklos bei Kretingos rajono Salantų gimnazijos mokiniai. Vėliau konferencijos dalyviai buvo susiskirstyti į penkias sekcijas, kurias moderavo mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai iš visos Lietuvos.

Sekcijų metu mokiniai dalinosi partizanų biografijomis, jų darbais, Sąjūdžio veikla, savo gyvenvietės istorija ir lankomais objektais ir t. t. Po darbo grupių dalyviai klausėsi pranešimo apie Argentinos lietuvių bendruomenę, kuri pristatė Argentinos lietuvė Selene Baniles. Vėliau vyko konferencijos aptarimas, kur buvo apibendrintas darbas grupėse.

Sekciją „Laisvės kovų verpetuose“ aptarė mūsų gimnazijos istorijos mokytoja Nida Vaigauskienė su savo buvusia mokine, dabar VU istorijos studijų programos studente Vakare Gotautaite. Pranešimais džiaugėsi ir sekcijų „Asmuo valstybėje moderatoriai“ 3a klasės mokinė Sotera Babrauskytė su Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos istorijos mokytoja Gražina Kairiūkštiene ir 3c klasės mokinys Nojus Žardeckis su Radviliškio gimnazijos istorijos mokytoja Vaida Jankūniene. Sekciją „Dabarties ir praeities sintezė“ moderavo 2d klasės mokinė Urtė Vaišytė ir Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijos dailės mokytoja Karolina Norkienė.

Konferencijos apibendrinimą užbaigė sekcijos „Mano regiono istorija“ vedėjai Mažeikių Merkelio Račkausko geografijos mokytojas Dainius Stasys ir 3b klasės mokinė Joana Augutytė. Geografijos mokytojas kalbėjo: „Laimė yra alegorija, tuo tarpu nelaimė – istorija. Šiandien pokalbių kambaryje „Mano regiono istorija“ pasijutome tarsi kelių serijų dokumentiniame televizijos filme, kuriame dalyvavo patys nuostabiausi aktoriai-mokslininkai-tyrėjai iš Mažeikių, Joniškio, Šiaulių, Tauragės, Lazdijų ir Vilniaus. Susitikom anapus ekranų beveik visi Lietuvos regionai. Regioninės mintys, tyrimai apie protestantus, žydus, mitus, laisvę, gyvenamąją vietą. Tokia tematika vilnijo mūsų sekcijoje. Pažinimas kaip jūra: tas, kuris kapanojasi ir pliuškenasi paviršiuje, visados panašus į juokdarį ir todėl atkreipia į save daugiau dėmesio negu perlų ieškotojas, kuris, nekeldamas jokio triukšmo, skverbiasi į patį nepažintų gelmių dugną ieškodamas brangakmenių. Šiandien mūsų grupėje dirbo perlų ieškotojai – brangakmenių atradėjai.“

Konferencija baigėsi refleksija, kurios metu dalyviai parašė savo nuomonę apie renginį. Konferencijos dalyviai išreiškė viltį kitais metais susitikti gyvai.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite