Angle down Atgal

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centre lankėsi delegacija iš Latvijos

Praėjusią savaitę Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centre (ŠRATC) lankėsi delegacija iš Latvijos (atstovai iš bio atliekų tvarkymo įmonės „Meliorators J”, valstybinės įmonės „Regulators”, atliekų tvarkymo įmonės „Vides Serviss”, Latjos valstybinio universiteto, atliekų tvarkymo įmonės „Clean R”, atliekų tvarkymo įmonės „Eko Baltija Vide“, laboratorijos „Virsma”, bio atliekų tvarkymo įmonės „Moss&Moss“, atliekų tvarkymo įmonės „Pilsētvides serviss”). Vizito tikslas – susipažinti su atliekų tvarkymo sistema Šiaulių regione. Latvijos atstovai prisipažino, kad ieško naujų efektyvesnių atliekų tvarkymo būdų, todėl nusprendė aplankyti artimiausius kaimynus, kurie yra pasiekę gerų rezultatų šioje srityje.

ŠRATC direktorė Jolita Šalkauskienė pristatė įmonės vystymosi etapus, užsibrėžtus tikslus. Supažindino su esamais atliekų tvarkymo rodikliais, kuriuos pasiekė Šiaulių regionas. Pristatytas ir šiuo metu įgyvendinamas ,,Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šiaulių regione“ projektas. Po pristatymo Latvijos delegacijos atstovai pateikinėjo klausimus apie mokestinę sistemą Lietuvoje, atskirą maisto atliekų surinkimą ir kaip ruošiamasi jo įgyvendinimui, taip pat domėjosi, ar gyventojai noriai rūšiuoja atliekas.

Po pristatymo apie ŠRATC veiklą ir pasiektus rezultatus, svečiai buvo pakviesti į Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyną. Direktoriaus pavaduotojas Petras Žaltauskas supažindino Latvijos atstovus su sąvartyno veikimo sistema, o svarbiausia su mechaninio-biologinio apdorojimo įrenginiais, kurie svečiams iš Latvijos buvo ypač įdomūs. Svečiai aktyviai domėjosi šio įrenginio veikimo galimybėmis sumažinti atliekų kiekius bei išgaunamo techninio komposto kokybe.

Svečiams taip pat buvo parodyta didelio gabarito atliekų surinkimo aikštelė, įrengta Basanavičiaus g. 168B. Papasakota, kokiu principu veikia tokios aikštelės, parodyti konteineriai, kuriuose laikomos didelio gabarito atliekos ir informuota apie kiekius, kurie leidžiami pristatyti vienam gyventojui per metus.

Pasibaigus vizitui, nutarta ir toliau bendradarbiauti, siekiant dalintis informacija ir gerosiomis patirtimis.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite