Angle down Atgal

Šiaulių rajono jaunimo vasaros stovyklose – sveikatos dienos

Birželis – atsipalaidavimo, atostogų pradžia, stovyklavimo metas. Šiaulių rajono visuomenės sveikatos biuras taip pat prisijungė prie stovyklaujančio Šiaulių rajono jaunimo ir sudalyvavo Paežerių bei Dengtilčio stovyklose.

Siekiant įrodyti, kad būti jaunu ir sveiku nėra sunku, jaunimui buvo organizuojami jogos užsiėmimai. Joga paverčia kūną stipresnį ir lankstesnį, pagerina kvėpavimą, saugo raumenis nuo skausmo, gerina kraujo apytakos sistemą, taip pat padeda susilieti su gamta ir aplinka.

Taip pat vyko šiaurietiškojo ėjimo bei funkcinės treniruotės. Fiziniai pratimai gali pagerinti širdies veiklą, virškinimą, nuotaiką, sustiprinti kaulus, palengvinti ar net pilnai atsikratyti depresijos, sumažinti diabeto riziką, kraujospūdį, nerimą, stresą, pagerinti miegą ir išlaikyti sveikus sąnarius.

Atsipalaidavimui, įtampos, nerimo pašalinimui vyko fraktalų piešimo užsiėmimas. Šis užsiėmimas, leidžia pažvelgti į giliausias pasąmonės gelmes, pažinti savo vidinį „aš“ ir ištraukti į dienos šviesą žinomas, bet neįvardintas emocines problemas ir traumas tam, kad būtų galima su jomis efektyviai dirbti.

Visi norintys galėjo išbandyti girtumą imituojančius akinius. Užsidėjus juos, matomi vaizdai, imituojantys neblaivaus žmogaus būseną, sutrinka koordinacija bei pusiausvyra. Akiniai sukelia realų apsvaigimo pojūtį, sutrikusią rankų, kojų koordinaciją ir prislopintą motoriką. Ši priemonė – puiki alkoholio vartojimo prevencija.

Taip pat buvo galima hidrauliniu rankos dinamometru pasimatuoti izometrinę griebimo jėgą, palyginti abiejų rankų balansą. Specialiuoju „Pico Smokelyzer Simple Co“ aparatu buvo galima pasitikrinti iškvepiamo anglies monoksido (CO) kiekį plaučiuose.

Visuomenės sveikatos specialistės kalbėjo apie fizinio aktyvumo ir tinkamos mitybos svarbą bei būtiną apsaugą nuo UV spindulių ir norintiems vėrė apyrankes su UV spindulių indikatoriais/karoliukais. Dalyviai buvo raginami stebėti šiuos karoliukus, kadangi karoliukai išlieka blyškūs patalpoje, kur nepatenka saulė, tačiau keičia spalvą (ryškėja) nuo UV spindulių, taip primindami apie saulės galią. Kadangi vaikų burnos ligų epidemiologinė situacija pastaruoju metu blogėja, specialistės jaunimui priminė ir pagrindines burnos bei dantų higienos rekomendacijas.

Visi stovyklautojai turėjo galimybę dalyvauti viktorinose „Ką žinau apie sveikatą?“ bei „Saugus eismas“ ir nei vienas iš dalyvių neliko be atminimo dovanėlės.

Dėkojame organizatoriams už puikias iniciatyvas ir draugystę!

Daugiau informacijos apie Šiaulių r. sav. visuomenės sveikatos biuro organizuojamus nemokamus sveikatos renginius ir konkursus galite rasti tinklapyje www.siauliurvsb.lt, „Facebook“ paskyroje (@siauliurvsb), Šiaulių r. sav. internetinėje svetainėje, rubrikoje „Gyventojams“ – „Visuomenės sveikatos biuras“, www.kursenai.lt skiltyje „Sveikata“, savaitraštyje „Kuršėnų krašto žinios“, tinklapyje www.etaplius.lt, laikraštyje „Šiaulių kraštas“ ir viešuosiuose rajono skelbimams skirtose vietose.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistai, vykdantys visuomenės sveikatos stiprinimą

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite