Angle down Atgal

Šiaulių profesinio rengimo centre - Erasmus+ projekto “More Cultures - One European Identity” partneriai

Balandžio 8-12 dienomis Šiaulių profesinio rengimo centrą užgriuvo būrys svečių net iš penkių valstybių: Turkijos, Lenkijos, Graikijos, Italijos bei Rumunijos.

Visi jie, kartu su mūsų Šiaulių PRC komanda - Erasmus+ projekto “More Cultures - One European Identity” partneriai. Mūsų centro mokiniai, anksčiau patys viešėję šiose šalyse, dabar turėjo priimti svečius į savo šeimas, rūpintis jais ir reprezentuoti Lietuvą. Užsieniečius pasveikino ir centro direktorius Saulius Dargužas, kuris linkėjo svečiams pažinti Lietuvą, patirti gražių emocijų bei įspūdžių, įgyti patirties įvairiose veiklose, stiprinti Europos bendrystės jausmą. Projekto partnerių koordinatoriams išlydėtuvėse direktorius įteikė knygas-albumus apie Lietuvą.

Susitikimo savaitė buvo kupina veiklų bei edukacijų: velykinių puokščių gamyba, pavasario tradicijų piešinių parodos pristatymas, moksliniai eksperimentai Palangos Iliuzijų muziejuje, Lietuvos istorijos raidos analizė Valdovų rūmuose, Trakų pilyje bei Gintaro muziejuje, rankų darbo saldainių gamyba Šiaulių Šokolado muziejuje, biologijos žinių pasitikrinimas Klaipėdos Jūrų muziejuje, lietuviškos duonelės gaminimo paslaptys bei kiaušinių marginimo raštai Šiaulių Žaliūkių malūne ir t.t.

Vienas svarbiausių renginių tą savaitę buvo tarptautinė konferencija “More Cultures - One European Identity”, kurios tikslas buvo ugdyti mokinių pilietiškumą ir bendruomeniškumą, pasididžiavimo savo šalimi, jos tradicijomis bei papročiais jausmą, skatinti daugiau žmonių atrasti Europos kultūros paveldą, juo domėtis, stiprinti Europos bendrystės jausmą. Konfersncijoje pasirodė daugiau nei 100 dalyvių iš visos Lietuvos: Radviliškio, Vilniaus, Joniškio, Kaišiadorių bei Šiaulių miestų gimnazijų bei progimnazijų. Svečiai iš Turkijos, Lenkijos, Graikijos, Italijos bei Rumunijos taip pat dalijosi savo šalies kultūriniu paveldu. Demonstraciniai, video, žodiniai bei stendiniai pranešimai buvo pristatomi tik anglų kalba. Per šokį, dainas, vaidinimus ir žaidimus buvo prisiliesta prie įvairių kultūrų, jų savitumų bei panašumų. Antrojoje konferencijos dalyje mokiniai kartu su mokytojais savo praktinius gebėjimus išbandė net 7 šalių kūrybinėse dirbtuvėlėse. Suvokėme, jog visų šalių mentalitetai bei kultūros labai skirtingi, bet vienodai svarbūs ir reikšmingi.

Partnerių vizitas Lietuvoje buvo baigiamasis šio projekto mokinių susitikimas. Sunku išsiskirti vos suradus draugų, tačiau tokie susitikimai net ir išsiskyrus nepalieka tuštumos visų mūsų širdyse.

Šiaulių profesinio rengimo centro mokytojos Kristina Lašienė ir Jūratė Baltutienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite