REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2022 m. Gegužės 9 d. 13:53

Šiaulių miesto savivaldybės viešajai bibliotekai įteikta nominacija „Biblioteka – vaikų ir jaunimo draugas“

Šiauliai

Tai jau penktasis bibliotekos apdovanojimas. Bibliotekos nuotr.

Jurgita TaralėŠaltinis: Etaplius.lt


216119

Gegužės 5 d. vykusiame Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos visuotiniame narių susirinkime įteikti Metų nominacijų konkurso apdovanojimai. Viena iš laureačių – Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, kuriai įteikta nominacija „Biblioteka – vaikų ir jaunimo draugas 2021“. Tai – jau penktasis bibliotekos apdovanojimas šiame konkurse.

Biblioteka apdovanota už įdomią išskirtinę veiklą su vaikais ir jaunimu, skatinant kūrybiškumą, integraciją ir partnerystę.

Apdovanojimą atsiėmė bibliotekos direktorė Irena Žilinskienė ir Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Laimutė Šileikienė.

Daug dėmesio skiriama asmenims, turintiems individualių reikmių

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ ir Skaitytojų skyriaus (Aido g. 27) duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“, tai reiškia, jog biblioteka didina savo paslaugų prieinamumą autizmo spektro sutrikimą (ASS) turintiems asmenims bei asmenims, turintiems kalbos ir komunikacijos sunkumų. Biblioteka 2021 m. vykdė projekto „Lietaus vaikai po bibliotekos skėčiu“ veiklas, kvietė tėvelius ir jų vaikučius, pedagogus drąsiai atverti bibliotekos duris, bendrauti, kultūringai leisti laiką, džiaugtis skaitymo džiaugsmais. Daug dėmesio skirta ne tik autizmo sutrikimą turinčių vaikų įtraukties skatinimui, bet ir kūrybiškoms veikloms, partnerystėms.

Bibliotekoje įrengtas sensorinis kampelis – organizuota įdomi ir išskirtinė veikla vaikams ir jaunimui, turintiems autizmo spektro sutrikimų. Čia vyksta kūrybinės edukacijos, naujų knygučių pristatymai, konstravimo LEGO kaladėlėmis užsiėmimai, ramūs pasibuvimai su pasakomis ir naujais žaislais. Programos tikslas – naudojant įvairias vizualines, taktilines ir kitokias sensorines priemones bei pasitelkiant pojūčius (regą, klausą, lytėjimą, uoslę ar skonį) perteikti teksto prasmę taip, kad vaikas bent iš dalies gebėtų suprasti pasakojimą.

Biblioteka – visų vaikų ir jaunimo draugas, autizmas – ne kliūtis lankytis bibliotekoje. Ne tik ASS turintys asmenys turi išmokti laikytis visuomenėje galiojančių taisyklių – visuomenė taip pat turi mokytis priimti ir suprasti šią socialiai jautrią visuomenės grupę. Biblioteka tampa dar labiau draugiška žmonėms su autizmo spektro sutrikimais – tai didelis žingsnis pirmyn, teikiantis vilties, kad gražiu pavyzdžiu paseks ir kitos viešosios įstaigos.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA