Angle down Atgal

Šiaulių miesto projektai: kodėl dalis rangos darbų dar nebaigta ir kokiems objektams siekiama finansavimo?

Pirmadienį, gegužės 25 dieną, įvyko nuotolinis Šiaulių miesto savivaldybės spaudos konferencija. Virtualaus susirinkimo metu paliesta viena iš aktualiausių temų – Šiaulių mieste vykdomi ar numatomi projektai.

Konferencijos pradžioje šią temą trumpai pristatė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Jo teigimu, pateikti prašymai dėl trijų objektų finansavimo: Šiaulių oro uosto, geležinkelio atšakos įrengimo ir Serbentų gatvės. Teigiama, kad visi šie objektai susiję su darbo vietomis.

Dalis projektų dėl jų finansavimo dar yra vertinami

„Šiuo metu vertinamos keturių projektų paraiškos ir tikimasi, kad bus sudarytos sutartys“, – sakė Ieva Džiaugienė, projektų valdymo skyriaus vedėja.

Ji pasakojo, kad Šiaulių miesto savivaldybė papildomai lėšų gavo Šiaulių Rėkyvos progimnazijai. Joje planuojama atlikti dalį darbų ir įrengti Rėkyvos progimnazijos priestato pamatus. 260 tūkstančių eurų skirta Šiaulių sporto gimnazijai, šias lėšas numatoma panaudoti šiais metais remontuojant vieną iš korpusų, kuriame yra sporto salė ir kabinetai. 250 tūkstančių eurų skiriama Šiaulių sanatorinės mokyklos modernizavimui, šios lėšos bus panaudotos dalinai įrangai ir baldams bei remonto darbams. Taip pat finansavimas skirtas ir VšĮ Šiaulių ilgalaikio gydymui ir geriatrijos centro patalpų remontui, šilumos sistemos ir punkto modernizavimui, stogo apšiltinimui.

„Praėjusią savaitę taip pat buvo skirtas papildomas finansavimas kelių infrastruktūrai, 1,1 mln. – Bačiūnų gatvei ir 500 tūkstančių Poilsio gatvei“, – sakė I. Džiaugienė.

Nežinoma, ar visi objektų rekonstrukcijų darbai bus atlikti šiais metais

Anot projektų valdymo skyriaus vedėjos, Bačiūnų gatvės remonto darbams pateiktas prašymas didesnei pinigų sumai gauti, nei buvo skirta. Teigiama, kad tai būtų buvusi galimybė užbaigti darbus, tačiau dabar dalis darbų gali keltis į kitus metus. Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento direktorius Virgilijus Statkus pridūrė, kad Bačiūnų gatvei gavus papildomų lėšų bus įgyvendinamas penktasis etapas, iki Energetikų gatvės. Kol kas baigti antro ir trečio etapo darbai, birželio mėnesį bus vykdomas ketvirtasis. Jei nebus atlikti visi planuojami darbai, paskutiniame etape liks atkarpa nuo Energetikų gatvės iki miesto ribos.

P. Višinskio viešosios erdvės ir gatvės darbus (iki Dubijos gatvės) rangovas atlikti turi iki 2021 metų birželio 17 dienos. Visa projekto suma siekia virš 2 milijonų eurų. Vilniaus g. 153 kiemo teritorijos rekonstrukcijos darbus rangovas turi baigti iki 2021-ųjų spalio 1 dienos, čia rekonstruojama amfiteatro prieiga, formuojamos vietos, kuriose turėtų būti įrengtos aikštelės vaikams.

Savivaldybei pateiktos paraiškos dėl darbų neatlikimo iki numatyto termino

V. Statkus teigė, kad prasidėjus karantinui rangovai vienas po kito teikė paraiškas dėl darbų neatlikimo iki laiko, nurodyto sutartyje. Jie teigė, kad sumažėjo darbuotojų, trūko darbo jėgos, kilo kitų nesklandumų.

Jo teigimu, Pakruojo gatvėje remonto darbai turėjo būti atlikti iki balandžio mėnesio, šiuo metu vėluojama, tačiau planuojama artimiausiu metu viską užbaigti ir šis objektas bus pateiktas priėmimui.

V. Statkus sakė, kad Draugystės prospekto rekonstrukcijos darbai susideda iš kelių etapų. Pirmas – pačios gatvės darbai – yra atliktas, pilni darbų atlikimai turėjo būti iki gegužės vidurio, tačiau gauta keletas rangovų pretenzijų, kurios dabar yra svarstomos.

„Draugystės-Dubijos žiedas turėjo būti užbaigtas iki praeitų metų gruodžio 11 dienos, tačiau taip pat gauta keletas rangovo pretenzijų, jos yra nagrinėjamos, bus atsakyta“, – sakė V. Statkus. Pretenzijos susijusios su darbų ir medžiagų kokybės vertinimu, tik jas išnagrinėjus bus priimti sprendimai, o statybos rangos darbai – baigti ir priimami.

Anot jo, Draugystės prospektas yra susijęs ir su kvartaliniais darbais, atliekami kiemų tvarkymai. Darbai turėtų būti atlikti šiais metais, spalio 10 dieną. Antras etapas bus vykdomas kitais metais, jo sutarties darbų pabaiga numatyta balandžio 15-oji.

Aušros alėjoje darbus numatoma atlikti iki kitų metų gegužės mėnesio. Rangovas darbus vykdo atsakingai, tačiau buvo rasta akmenimis grįsta danga, kurią siekiama išsaugoti.

V. Statkus sakė, kad Prisikėlimo aikštė iki balandžio 15-osios turėjo būti baigta, dabar sutartis yra pratęsta dar dviem mėnesiams.

Aikštės viešosios erdvės keičiasi

Tikinama, kad jeigu Vilniaus gatvėje pavasario pradžioje nesimatė statybininkų aktyvaus judėjimo, tai dabar darbai yra stipriai pasistumėję, grafiko laikomasi. „Pagrindiniai dalykai: derinama dėl šviestuvų, kokie turėtų būti šioje rekonstruojamoje dalyje“, – teigė V. Statkus. Priimtas sprendimas bus atsižvelgtas į šviestuvų idėjos autorių V. Puroną. Su rangovu suderinta, kad gamintojas pagamins šviestuvus, kurie bus panašūs į pakeltą ranką su penkiais pirštais. Vilniaus gatvės remonto darbus tikimasi užbaigti iki kitų metų pabaigos.

Centriniame parke darbai taip pat vyksta: rangovas savivaldybei teikia pasiūlymus atlikti likusius darbus kitaip, nei buvo numatyta projektuose. Laimėto projekto estrados įrengimui termino data – kitais metais, gegužės mėnesį. Talkšos ežero pakrantės rangovui anksčiau jau perduota statybvietė, terminas numatytas iki 2021 metų rugpjūčio 12 dienos.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite