Zitos KATKIENĖS nuotr.
Angle down Atgal

Šiaulių ligoninės medikams – apdovanojimai už pasiaukojimą COVID-19 pandemijos metu

Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai vėl buvo sukviesti į Konservatyviosios medicinos klinikos kiemelį, kuriame dar kartą (jau trečią kartą šį mėnesį) paminėta profesinė medikų šventė Lietuvos medicinos darbuotojų diena. Taip nutiko dėl pokyčių, kuriuos į medikų gyvenimą įnešė pasaulinė COVID-19 pandemija, savaip surikiavusi ne tik šventės scenarijų, bet ir gerokai pakeitusi ligoninės gyvenimą bei planus ir galimybes, kuriuos ligoninės vadovas Remigijus Mažeika pristatė į šventę susirinkusiems kaukėmis veidus prisidengusiems medikams.

Pandemija skatino keistis

Paaiškinęs, kodėl minėti medikų dienos medikai kviečiami jau trečią kartą, Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius R. Mažeika patikino, kad ne tik medikų šventės, bet ir kitų pokyčių kaltininkė tebėra koronaviruso sukelta pandemija, kuri nors ir traukiasi, bet tebėra šalia ir bet kada gali vėl parodyti savo galią.
„COVID-19 pandemija pakeitė daug ką, tačiau ligoninė ir jos kolektyvas įrodė, kad tai, kas yra svarbiausia – nesikeičia: sau ir kitiems buvome ir esame aukščiausio lygio ligoninė, galinti teikti aukščiausio lygio paslaugas ne tik Šiaulių miestui, bet ir rajonams, apskritims. Tačiau COVID-19 pandemija ir pakeitė daug ką, ir suteikė naujų galimybių, nes kiekviena krizė yra didžiulių galimybių metas“, - kalbėjo R. Mažeika ir trumpai aptarė pokyčius ir veiklą, šiuo metu vykdomą ligoninėje.
Visus labiausiai džiugina tai, kad gydymo įstaiga neįstrigo COVID-19 ligos gniaužtuose, kad pavyko išlikti ta ligonine, kuri visą tą laiką teikė medicinos paslaugas ir sergantiems kitomis ligomis, ne tik užkluptiems COVID-19 ligos.

Direktorius neslėpė, kad ši pandemija atskleidė ir silpnąsias ligoninės vietas. Akivaizdu tapo, kad 18 vietų Infekcinių ligų skyrius, būdamas ir mažiausias Lietuvoje, negalėtų patenkinti didelių poreikių. Ir administracija rado išeitį.

„Šiandien pasirašiau sutartį su sveikatos apsaugos ministerija dėl 370 000 eurų, kurie bus skirti šiais metais. Ligoninė jau turi projektą ir jau pradeda Infekcinių ligų skyriaus modernizavimo darbus“, – sako ligoninės vadovas.

Coronaviruso protrūkis parodė ir tai, kad stinga ligoninėje intensyviosios terapijos lovų ir ši problemą bus sprendžiama. Pasidžiaugta ir įvykusiais dviem konkursais, kurių dėka yra rangovai, pradėsiantys Intervencinės angiologijos skyriaus naujo pastato statybą, jau aiškus ir remonto darbų Vaikų ligų skyriaus Moters ir vaiko klinikoje laimėtojas.

Medikų darbas vertinamas

Yra planų ir įprasminti pandemijos prisiminimą. Šiai įdėjai įgyvendinti bei COVID-19 pasekmėms likviduoti planuojama skirti lėšas, kurias ligoninės rėmėjai aukojo viso karantino metu. Ligoninės labdaros ir paramos sąskaitoje yra per 60 tūkstančių eurų, kuriuos skyrė „Šiaulių bankas“, įmonės ir privatūs rėmėjai. Šiaulių miesto savivaldybė ligoninei skyrė dar 50 tūkstančių eurų. Ši nemaža suma ir bus skirta įgyvendinti COVID-19 atminimui skirtą idėją, kurią gydymo įstaigos vadovas dar laiko paslaptyje.
Nepamiršo R. Mažeika ir neištęsėtų pažadų dėl didesnių atlyginimų ir priedų. Skola už balandį bus likviduota, baigus atlyginimų didinimo derinimą su medikų profsąjunga ir kitą savaitę pasieks darbuotojus padidinti atlyginimai ir žadėti priedai.

Ir į medikų šventę medikai rinkosi, sulaukę žadėto moralinio įvertinimo

„Pirmas kartas buvo balandžio 27-ą dieną, kai ir minima medikų profesinė šventė. Ji skirta padėkoti dirbantiems COVID-19 židiniuose. Tą dieną medikams įteikti Šiaulių mero apdovanojimai. Vyriausybė labiausiai nusipelniusiems apdovanojimus atvežė vėliau ir jie buvo įteikti kamerinėje aplinkoje. Šiandien turime du apdovanojimus – Sveikatos apsaugos ministro padėkas bei ligoninės įsteigtus ženklelius“, - paaiškino direktorius .
Chirurgo Rolando Burkausko iniciatyva pagaminti juvelyriniai dirbiniai išties vertingi, vardiniai, numeruoti bei sertifikuoti. Geresnės progos startuoti nebuvo, tad pirmieji nusipelniusio darbuotojo garbės ženkleliai ir įteikti labiausiai nusipelniusiems kovoje su COVID-19 pandemija.

„Buvo labai sunku psichologiškai. Visiems, pradedant valytojomis, slaugytojų padėjėjomis, slaugytojais, gydytojais, administracijos darbuotojais - visi ėjom į nežinią. O šiandien sulaukiame labai daug gerų įvertinimų už tai, kad įveikėme ligą ir įveikėme labai garbingai, parodydami aukščiausio lygio profesionalumą, išmintį, nepasidavę didžiuliam psichologiniam spaudimui, kuris galėjo sugniuždyti bet ką“, - sakė R Mažeika, dėkodamas visiems už šventą pasiaukojimą ir kviesdamas atsiimti Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pasirašytas padėkas bei ligoninės įsteigtus nusipelniusio darbuotojo ženklelius.
Pradžiugino medikus ir ligoninės darbuotojų choro „Muzica Vitae“ , vadovaujamo Rimanto Norkaus, pasirodymas.

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos apdovanojimais/padėkomis pagerbti labiausiai nusipelnę ekstremalios situacijos ir karantino dėl COVID-19 pandemijos metu ligoninės darbuotojai:

1. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos vadovą Algirdą Gauronskį.
2. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus gydytoją epidemiologę Nijolę Urbanovičienę.
3. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės vyriausiąją slaugos administratorę Sigitą Klimavičienę.
4. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Ūkio skyriaus vyriausiąjį inžinierių, laikinai einantį infrastruktūros direktoriaus pavaduotojo pareigas Rimvydą Varoną.
5. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Suaugusiųjų infekcinių ligų skyriaus infekcinių ligų gydytoją Juditą Minickaitę-Katinienę, pirmoji gydytoja Lietuvoje priėmusi pacientą su COVID-19 koronoviruso infekcija.
6. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Suaugusiųjų infekcinių ligų skyriaus slaugos administratorę Adolfiną Žalpienę.
7. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriaus slaugos administratorę Ireną Nainienę.
8. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus slaugos administratorę Romą Devėnienę.
9. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Vaikų skubiosios pagalbos - priėmimo skyriaus slaugos administratorę Zitą Abakienę.
10. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės laikinai einančią Diagnostikos centro vadovo pareigas Jolantą Gedvilienę.
11. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Vaistinės vedėją Mildą Rimšienę.
12. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro Kardiologijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėją Andrių Bubliauską.
13. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurginės reanimacijos ir intensyviosios terapijos skuriaus anesteziologą reanimatologą Vladą Pakutką;
14. Viešosios įstaigos Respublikinės Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių specialistę Zitą Katkienę.

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga Respublikinės Šiaulių ligoninės nusipelniusio darbuotojo ženkliukais apdovanoti labiausiai nusipelnę ekstremalios situacijos ir karantino dėl COVID-19 pandemijos metu ligoninės darbuotojai:
1. Vaikų skubiosios pagalbos-priėmimo skyriaus slaugos administratorę Zitą Abakienę (sertifikato Nr. 0001);
2. Gastroenterologijos-endokrinologijos skyriaus vedėją Gitaną Acutę (sertifikato Nr. 0002);
3. Širdies ir kraujagyslių centro Kardiologijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėją Andrių Bubliauską (sertifikato Nr. 0003);
4. Laikinai einantį Chirurgijos klinikos vadovo pareigas, II chirurgijos skyriaus abdominalinės chirurgijos gydytoją, laikinai einantį II chirurgijos skyriaus vedėjo pareigas Rolandą Burkauską (sertifikato Nr. 0004);
5. Chirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus slaugos administratorę Romą Devėnienę (sertifikato Nr. 0005);
6. Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriaus skubiosios pagalbos koordinatorių Marių Elliką (sertifikato Nr. 0006);
7. Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriaus skubiosios medicinos gydytoją Martyną Gedminą (sertifikato Nr. 0007);
8. Laikinai einančią Diagnostikos centro vadovo pareigas Jolantą Gedvilienę (sertifikato Nr. 0008);
9. Pulmonologijos skyriaus slaugos administratorę Stefaniją Jatulevičienę (sertifikato Nr. 0009);
10. Suaugusiųjų infekcinių ligų skyriaus vedėją Aidą Kaušą (sertifikato Nr. 0010);
11. Vyriausiąją slaugos administratorę Sigitą Klimavičienę (sertifikato Nr. 0011);
12. Suaugusiųjų infekcinių ligų skyriaus infekcinių ligų gydytoją Zinaidą Kovaliovą (sertifikato Nr. 0012);
13. Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus vyresniąją specialistę Eimantę Laucevičienę (sertifikato Nr. 0013);
14. Vaistinės vyriausiąją vaistininkę Rūtą Liubinskaitę (sertifikato Nr. 0014);
15. Direktoriaus pavaduotoją medicinai Vaivą Makštutienę (sertifikato Nr. 0015);
16. Laboratorinės diagnostikos skyriaus vedėją Gintarą Makštutį (sertifikato Nr. 0016);
17. Direktorių Remigijų Mažeiką (sertifikato Nr. 0017);
18. Suaugusiųjų infekcinių ligų skyriaus infekcinių ligų gydytoją Juditą Minickaitę-Katinienę (sertifikato Nr. 0018);
19. Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriaus slaugos administratorę Ireną Nainienę (sertifikato Nr. 0019);
20. Informacinių technologijų skyriaus vyriausiąjį specialistą Valdemarą Nainį (sertifikato Nr. 0020);
21. Laboratorinės diagnostikos skyriaus medicinos biologę, kokybės vadybininkę Jurgitą Rimdžiuvienę (sertifikato Nr. 0021);
22. Vaistinės vedėją Mildą Rimšienę (sertifikato Nr. 0022);
23. Direktoriaus pavaduotoją administravimui Aušrelę Šalkauskienę (sertifikato Nr. 0023);
24. Laikinai einantį Logistikos skyriaus vedėjo pareigas Remigijų Ubartą (sertifikato Nr. 0024);
25. Ūkio skyriaus vyriausiąjį inžinierių, laikinai einantį infrastruktūros direktoriaus pavaduotojo pareigas Rimvydą Varoną (sertifikato Nr. 0025);
26. Statistikos, analizės ir ekonomikos skyriaus vyriausiąją specialistę, laikinai einančią Statistikos, analizės ir ekonomikos skyriaus vedėjo pareigas Anželiką Vičienę (sertifikato Nr. 0026);
27. Suaugusiųjų infekcinių ligų skyriaus slaugos administratorę Adolfiną Žalpienę (sertifikato Nr. 0027);
28. Dokumentų valdymo ir klientų aptarnavimo skyriaus vedėją Jovitą Žarienę (sertifikato Nr. 0028).

Nuotraukos:
Visus apdovanojimus pelniusi Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus pavaduotoja direktoriaus pavaduotoja medicinai Vaiva Makštutienė dėkojo ir ligoninės bendruoimenei, pasiaukojančiai dirbančiai pandemijos metu. (4221)
Linksmino medikus ligoninės darbuotojų choras „Muzica Vitae“, vadovaujamas Rimanto Norkaus. (4166)
Ligoninės nusipelniusio darbuotojo ženklelis - jo sumanytojui chirurgui Rolandui Burkauskui. (4214)
Profesinės medikų dienos šventės tęsinio dalyviai. (4185)

comment Skaitytojų komentarai (7)

Taip pat skaitykite