Angle down Atgal

Šiaulių ligoninei – parama ir kaukėmis, ir veršiais (ragina prisidėti verslininkus)

Lietuvoje augant užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiui, o medikams atvirai kalbant apie trūkstamą inventorių, pagalbos ranką tiesia verslas.

Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas Remigijus Mažeika sako pastarosiomis dienomis sulaukiantis įvairių pasiūlymų dėl paramos. Verslininkai tonomis veža vandenį, netgi veršius, kurių mėsa stiprins viruso židinyje besidarbuojančią komandą.

„Ko labiausiai trūksta? Na, nesame aklavietėje. Apsaugos priemones pirksime už savus pinigus. Konsoliduojamės su Kauno klinikomis, bus didžiuliai pirkimai visoje Lietuvoje. Palapines, kuriose priimsime pacientų namiškius, turime. Tik jose šaltoka. Galbūt reikėtų dar radiatorių. Striukių, kombinezonų pasiskolinsime iš greitosios medicinos pagalbos stoties. Bet jeigu atsirastų, kas paremtų kombinezonais, aprengtume savo žmones. Iš tikrųjų parama juda iš visur ir mes esame visiems labai dėkingi. Ačiū“, – sako R. Mažeika.

Šiauliuose įsikūrusi Lietuvos-Švedijos įmonė UAB „Interscalit“ ligoninei padovanojo 700 kaukių. „Siuvame ne medicininės paskirties kaukes, bet, kaip informavo ligoninė, jos gali būti naudojamos ne infekciniuose skyriuose. Taip pat gavome iš ligoninės užklausą, ar galime iš jų žaliavų pagaminti daugkartinių kaukių. Jau siuvame, pirmojoje partijoje turėtų būti apie 4000 kaukių“, – sako „Interscalit“ direktorius Marius Rakickas.

Tokią veiklą įmonė vykdo neatlygintinai. „Ir, jeigu tik bus poreikis, darbuosimės toliau. Mes – šiauliečiai, patriotai. Jeigu galime kažkuo prisidėti, sakyčiau, taip ir reikėtų padaryti. Nes šita krizė kažkada baigsis, o gyventi kartu visiems vis tiek reikės“, – įsitikinęs M. Rakickas.

Ateinančios savaitės pradžioje Šiaulių ligoninę turėtų pasiekti ir 1000 FFP2 respiratorių analogų. Juos gydymo įstaigai dovanos interneto, televizijos ir fiksuoto ryšio paslaugas teikianti bendrovė „Splius“. Tokiu pačiu kiekiu respiratorių įmonė aprūpins ir Universitetinę Klaipėdos ligoninę, dar 1000 – savo darbuotojus, kurie vyksta į klientų namus. Viso – 3000 respiratorių, kurie į Lietuvą atkeliaus iš Kinijos.

„Esame įmonė, kuri dirba miesto žmonėms, kurios klientai yra Šiaulių ir Klaipėdos gyventojai. Medikai yra priekinė linija, kurie tuos gyventojus priima, aptarnauja ir jais rūpinasi. Todėl manau, kad kiekvienos įmonės pareiga – pagal galimybes padėti žmonėms, kurie rūpinasi piliečių sveikata“, – sako „Splius“ vadovas Arymantas Klapatauskas.

Apie pagalbą medikams garsiai prakalbo ir kiti Šiaulių miesto verslininkai.

„Gal yra norinčių prisijungti prie iniciatyvos ir padėti mūsų miesto ligoninei, paaukojant ir prisidedant prie apsauginių kaukių, kombinezonų nupirkimo? Čia kalba eina apie tikrai reikalingą pagalbą, juk jie yra tie žmonės, kurie turi likti maksimaliai ilgai sveiki, juk jie kovoja už mus ir dėl mūsų", – savo Feisbuko paskyroje bendraminčius būrė šiaulietė verslininkė Valdonė Goberienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite