Angle down Atgal

Šiaulių „Bočiams“ – 20 metų

Gruodžio 1 d. Povilo Višinskio viešosios bibliotekos salėje vyko renginys, skirtas Šiaulių „Bočių“ bendrijos veiklos 20-mečiui paminėti. Kad Lietuvoje yra veiklių, aktyvių, visuomeniškų garbaus amžiaus žmonių, galėjo įsitikinti kiekvienas, atvykęs į šią jubiliejinę šventę.

Šiaulių „Bočiai“ džiaugėsi, kad į šventę susirinko daug garbių žmonių: Seimo nariai Stasys Tumėnas ir Arūnas Gumuliauskas, Šiaulių savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Elijošius, LPS „Bočiai“ pirmininkas Kajetonas Šliogeris, Šiaulių NVO prezidentė Vida Pociuvienė ir kt.

Sustoję tyloje šventės dalyviai pagerbė išėjusiųjų anapilin brangių žmonių atminimą. Pragyventi metai yra didelis turtas – sukaupti patirties klodai, bet dar neužmiršta daina, šokis. Nenuostabu, kad gyvenimo vakarą pasitinkantys žmonės nori būti bendraamžių būryje, bendrauti. Todėl prieš 20 metų ir Šiauliuose susibūrė garbaus amžiaus žmonių bendrija „Bočiai“. Sukantis savo pomėgių verpete, nėra laiko dejuoti dėl savo negalių. Nemažas entuziastų būrys palaiko kūrybingą ir nuotaikingą dvasią bendrijoje.

LPS „Bočiai“ Šiaulių bendrijos pirmininkas Benas Jokubauskas jai vadovauja jau 15 metų. Pasveikinęs visus susirinkusiuosius, pirmininkas pasidžiaugė veiklios organizacijos nuveiktais darbais. Jis papasakojo turintis labai daug širdį glostančių prisiminimų iš bendraminčių veiklos: nuostabios išvykos į kitų miestų renginius, kur bendrija garsina Šiaulius. Šiaulių „Bočiai“ aktyvūs miesto gyvenime: organizuoja renginius, dalyvauja miesto renginiuose: „Ant rubežiaus“, „Saulės žiedas“, „Šiaulių naktys“ ir kt.

Kadangi Šiaulių „Bočiai“ bendrauja su jaunimu, tai ir šį kartą koncertą pradėjo jaunimas – Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos moksleiviai.

Jubiliejiniam koncertui Šiaulių „Bočių“ folkloro ansamblis paruošė išskirtinę programą. „Mes buvom jauni, per gyvenimą ėjome drąsiai...“ – tai pirmosios naujojo bendrijos himno eilutės, kuriam žodžius parašė Genovaitė Plaušinaitė. Nuotaikingai skambėjo jubiliejinė daina – „Prabėgo mūsų vasaros“.

Išdainuota daugybė jaudinančių dainų, kurias atliko atvykę svečių ansambliai. Tai Klaipėdos, Pasvalio, Radviliškio, Telšių, Naujosios Akmenės „Bočių“ bendrijų ansambliai, kurie negailėjo ir nuostabių sveikinimo žodžių. Pabaigoje visi dainininkai galingai užtraukė dainą „Giminės“.

Ilgai netilo šventinis šurmulys. Šiaulių „Bočių“ bendrijos kapela šventės dalyvius linksmino puikiomis melodijomis ir sukosi salėje poros, rateliai, skambėjo bendros dainos.

Bendrijos pirmininko pavaduotoja Pranutė Rainienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite