Angle down Atgal

Šiaulių „Apskritasis stalas“ verčia naują puslapį

Vasario 8 dienos vakare, kaip ir buvo žadėta, vyko Šiaulių jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ (ŠJOA „AS“) konferencija, kuriuos metu buvo renkamas 2021 metų „AS“ pirmininkas bei valdyba. Nuotolinėje konferencijoje dalyvavo beveik 20 įvairių jaunimo organizacijų atstovų.

Šiuo metu ŠJOA „AS“ priklauso 13 jaunimo organizacijų, tad delegatų, kurie sudarė kvorumą, buvo septyni. Konferencijoje pirmininkavo 2020-aisiais metais „AS“ faktiniu lyderiu išrinktas Žygimantas Ruškys. Faktinis „AS“ pirmininkas konferencijos metu pripažino, jog dalis „AS“ nesėkmių dėl projektų įgyvendinimo ir finansavimo išnaudojimo projektams kilo dėl pandemijos bei lyderiavimo spragų.

Šiaulių miesto tarybos narys Malik Agamaliev Ž. Ruškio klausė, ką reikėtų padaryti, kad pirmininko pareigas atlikti gerai būtų lengva, tačiau konkretaus atsakymo nesulaukė. Pirmininkas Ž. Ruškys teigė, jog jei galėtų atsukti laiką atgal, tikrai būtų pasitraukęs iš pirmininko pareigų: „Pandemija ir laiko stoka sumaišė kortas.“ Šiaulių skautų tunto atstovas R. Pozniakovas teigė, kad labiau nei pandemija „AS“ veiklą apsunkino komunikacijos stoka. Žinoma, už sėkmingą komunikaciją atsakomybė krenta ne tik pirmininkui, bet ir valdybai. Vis dėlto, kaip teigė skautas R. Pozniakovas, „šiuo metu svarbiau planuoti ateitį, o ne gilinti į praeitį“.

Į pirmininko pozicijas kandidatavo Mindaugas Valantinas ir Mindaugas Laurinaitis. Tačiau M. Valantinas galiausiai apsisprendė kandidatuoti į valdybos nario vietą. Tuo tarpu vienintelis realus kandidatas į pirmininko pareigas liko buvusio Šiaulių universiteto alumnas Mindaugas Laurinaitis, kuris ir tapo 2021-ųjų metų „AS“ pirmininku. Kaip pagrindinius savo kadencijos veiksmus M. Laurinaitis įvardijo būtinybę inicijuoti susitikimą su Jaunimo reikalų departamento atstovais, rengti reguliarius susitikimus su organizacijų atstovais ir valdyba bei tokiu būdu skatinti komunikaciją.

Valdyba, daugumai nubalsavus, buvo sudaryta iš keturių žmonių: jaunimo organizacijos „Darbas" deleguoto atstovo Mindaugo Valantino, Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos narės Robertos Stonkutės, „Civis Activus“ narės Faustos Roznytės ir Šiaulių skautės Rusnės Globytės.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite