Angle down Atgal

Šiauliečiai tarptautinėje konferencijoje „Mano valstybės šimtmetis“ Rygoje

Šiaulių „Romuvos“ gimnazistai kartu su Gegužių progimnazijos mokiniais dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Mano valstybės šimtmetis“, kuri įvyko Rygoje.

Mokiniai Rygoje praleido tris turiningas dienas. Konferencijoje dalyvavo ne tik šiauliečiai, bet ir Varšuvos Stepono Batoro gimnazijos, Estijos Valgos vidurinės mokyklos bei Rygoje veikiančių lietuvių, lenkų, estų vidurinių mokyklų mokiniai. Konferencija vyko Latvijos karo muziejuje.

Čia kiekvienos mokyklos mokiniai parodė parengtą savo mokyklos pristatymą, diskutavo apie savo šalių istorinę raidą, jų panašumus. Vėliau konferencijos dalyviai lankėsi seniausioje ir geriausioje Rygos gimnazijoje. Ten konferencijos dalyviai buvo supažindinti su gimnazijos muziejumi ir jos istorija. Mus, šiauliečius, nustebino, kad į šią gimnaziją rengiami stojamieji egzaminai ir į vieną vietą pretenduoja po 5 – 6 mokinius. Gimnazijoje mokosi apie 1200 mokinių. Dėl vietos stokos 2 –3 gimnazistai dalijasi viena spintele, kurioje atėję į mokyklą gali pasidėti daiktus. Pirma konferencijos diena pasibaigė kelione į Jūrmalą.

Antra diena buvo skirta Rygos lietuvių mokyklai. Čia susipažinome su lietuviais, gyvenančiais ir besimokančiais Rygoje. Lietuvių vidurinė mokykla visus labai sužavėjo. Mokykloje mokosi beveik 400 mokinių. Į ją priimami lietuviškas šaknis turintys mokiniai. Mokyklos bendruomenė pasirodė labai šilta, vieninga. Šiauliečiams pamokos vyko bibliotekoje, dailės kabinete, aktų salėje, na, o dieną baigėme gimnazijos stadione kartu su rygiečiais. Šiauliečiai labai susidraugavo su Rygos lietuvių vidurinės mokyklos mokiniais. Tikimės, kad šį rudenį sulauksime jų atvykstant į Šiaulius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite