Angle down Atgal

Šiauliečiai siekia rekordo: Tarptautinės virėjų dienos proga – beveik 3 metrų aukščio puodų piramidė

Šiauliečiai vėl užsimojo pasiekti rekordą. Tiesa, profesinio rengimo centrui šį kartą tęsti tradicijos, kad visi rekordai būtų valgomi, nepavyko. Spalio 20-ąją, Tarptautinės virėjo dienos proga, sudėliota įspūdingo dydžio piramidė. Sunkiausia rekordo dalis – sudėti piramidę taip, kad puodai negriūtų, nes jie skirtingo pločio, dydžio bei aukščio.

Puodai piramidei atkeliavę iš draugų, socialinių partnerių, mokinių ir kolegų. Pats seniausias – iš XVIII amžiaus. Į piramidę sukrauta 518 puodų.

„Sąlygas rekordui padiktavo koronavirusas. Dauguma mokinių mokosi nuotoliniu būdu, tad puodai stovi be darbo. Taip pat norėjome paminėti virėjo dieną“, – apie piramidės idėją pasakoja profesijos mokytojas Mindaugas Bartkus.

Nutarta, kad puodų piramidė bus statoma viduje esančiose patalpose. M. Bartkus prasitarė, kad bandant siekti rekordo kilo minčių, ką kitąkart rekėtų daryti kitaip. Ateityje galima tikėtis dar aukštesnės piramidės, nes šiauliečiai svarsto, ar rekordą pavyktų pagerinti.

Audronio Rutkausko nuotr.
Audronio Rutkausko nuotr.

Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus vedėja Renata Veršinskienė prieš užfiksuojant rekordą Tarptautinės virėjo dienos proga pasveikino centro mokytojus, kurie ruošia šios profesijos atstovus. „Tikimės, kad ateityje puodai bus ne tušti, o pilni“, – linkėjo vedėja.

Rekordo fiksavimo komisijos pirmininkas Valdas Sutkus papasakojo, kaip reikėjo išmatuoti tokios piramidės aukštį. Pirmiausia išmatuotas patalpos aukštis, jis siekė 2,99 metro. Nuo grindų iki aukščiausiojo puodo – 3,5 centimetrų tarpas. Iš patalpos aukščio atėmus tarpo dydį, gautas piramidės aukščio rezultatą. Jis yra 2,95 centimetrai ir 5 milimetrai.

Audronio Rutkausko nuotr.
Audronio Rutkausko nuotr.

V. Sutkus prisipažįsta puodų piramidę matęs pirmą kartą. „Labai gera idėja, labai smagi ir kelianti nuotaiką“, – sakė komisijos pirmininkas.

Šiaulių profesinio rengimo centras jau yra pasiekęs daugiau nei 20 rekordų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite