Angle down Atgal

Šiau­lie­čiai prieš 45-erius me­tus

1976-ųjų ge­gu­žės mė­ne­sį laik­raš­čiai in­for­ma­vo:
 

Gegužės 15 d.

Gegužės 13 d. lengvosios atletikos manieže įvyko iškilmingas Lietuvos TSR XXXII bokso čempionato atidarymas. Jame dalyvavo Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Klaipėdos, Šiaulių ir rajonų rinktinės boksininkų komandos.

Gegužės 18 d.

Įvyko LTSR moksleivių zoninės dviračių varžybos, kuriose sėkmingai pasirodė Šiaulių miesto VJKS mokyklos auklėtiniai. Komandinėje įskaitoje jauniai ir jaunučiai užėmė antrąsias vietas, asmeniškai abiejose rungtyse pirmas buvo VIII vid. mokyklos (Šiaulių Salduvės progimnazijos) vienuoliktokas P. Daunoras, o jaunučių grupėje pavieniu startu 15 km distancijoje trečią vietą užėmė A. Balčiūnas.

Gegužės 19 d.

K. Preikšo pedagoginio instituto dėstytojų iniciatyva prieš keletą metų įsteigtoje respublikinėje jaunųjų fizikų mokykloje „Fotonas“ baigimo pažymėjimai įteigti 444 jauniesiems absolventams.

Gegužės 20 d.

Kultūros namuose tapybos parodą surengė K. Preikšo pedagoginio instituto diplomantas S. Burneckis ir ketvirto kurso studentas R. Ničajus – būsimieji piešimo, braižybos ir darbų mokytojai. S. Burneckio peizažai nutapyti sodriai, rupia faktūra. Kitaip tapė R. Ničajus – jis daugiau mėgo figūrines kompozicijas, viską kruopščiai nupiešia ir nutapo, paveikslų paviršius lygus, tartum nugludintas.

Šiauliečiai galėjo susipažinti su atlikėjų Z. Varanavičienės ir J. Giniotienės tematiniu koncertu „Jai tūkstančiai vardų“. Koncerte dalyvavo pianistė S. Marcišauskaitė, smuikininkas A. Stulgys ir kiti.

Gegužės 22 d.

J. Jakubėnas pasiskundė, kad su bendradarbiais nuėjo į televizorių gamyklos valgyklą „Žara“ pietauti. Valgykloje pastebėjo, kad grietinės stiklinėje yra per mažai pripilta – vietoj 100 g grietinės, buvo 85 g. Kilus ginčui buvo pasverta ir kita stiklinė – joje trūko 5 g grietinės. Autorius paprašė skundų knygos, tačiau vedėja kategoriškai atsisakė ją duoti.

Pradėjo veikti akvarelės paroda. Visi darbai buvo iš Kauno valstybinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus fondų. Kūrinių autoriai – žinomi akvarelės meistrai kauniečiai Petras Stauskas, Pranas Porutis, vilnietis Ignas Budrys ir kiti.

Gegužės 26 d.

Gegužės 23 dieną vyko miesto moksleivių dainų ir šokių šventė.

Gegužės 27 d.

Šiaulietė skundėsi, kad praeitų metų spalio 8 d,. buitinio gyventojų aptarnavimo kombinate užsisakė siūti paltą. Buitininkai pažadėjo šį darbą atlikti iki Naujųjų metų, tačiau paltas buvo pasiūtas tik 1976-ųjų kovo 19 d. Buitinio gyventojų aptarnavimo kombinato direktorius P. Vaitiekaitis rašė, kad dėl to kalta siuvėja ir kad jai už tai yra pareikšta pastaba.

Radviliškyje vyko tradicinis respublikinis keturių miestų regbio turnyras. Jame dalyvavo Latvijos ir Lietuvos TSR pirmenybių prizininkai: Rygos „Baltika“ ir Kauno „Lokomotyvas“, o taip pat ir Maskvos „Fili“ ir Šiaulių „Vairo“ regbio komandos. Jaunas Šiaulių „Vairo“ kolektyvas įveikė visus sunkumus ir užėmė pirmąją vietą bei tapo turnyro nugalėtojais.

Gegužės 28 d.

Kapsuko kultūros namuose veikė humoro fotografijos paroda. Be Lietuvos fotografų, savo darbus demonstravo ir bulgarai. Kiekvieną nuotrauką lydėjo dailininko A. Deltuvos satyrinis komentaras. Šiauliečio Antano Dilio fotografija „Eilėje“ laimėjo antrąją premiją.

Kultūros namuose gegužės 26 d. buvo susirinkę pirmieji Šiaulių miesto marksisizmo- leninizmo universiteto (Šiaulių universiteto) absolventai. Jiems J. Lukauskas ir J. Sakalauskas įteikė diplomus. Diplomas, pažymėtas pirmuoju numeriu, įteiktas mokslo pirmūnui, klausytojų tarybos pirmininkui, namų statybos kombinato direktoriaus pavaduotojui V. Kiseliovui.

Pranešama, kad gegužės 30 d., sekmadienį, vyks renginiai, skirti paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną. 11 val. centrinėse karių kapinėse vyks eilėraščių montažas; 12 val. – šventės atidarymas. Kultūros rūmų vaikų dramos ratelio premjera – J. Radzevičiaus „Trys mažutės voverytės“. 13 val. atrakcionų parke vyks triratukininkų varžybos, piešinių konkursas, žaidimai. 16 val. vyks meno saviveiklos koncertai.

Gegužės 30 d.

Lengvosios atletikos manieže vyko sunkiosios atletikos „atviros pakylos“ varžybos. Net 24 vyrai kovojo dėl nugalėtojų vardų. Žymesnius rezultatus pasiekė šiaulietis sporto meistras R. Gaška. Svorių kategorijoje nugalėtojais tapo šiauliečiai V. Burbulis, R. Gaška, J. Pocevičius.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite