REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Kovo 21 d. 08:29

Šiauliai kvies pasaulio lietuvius

Šiauliai

V. Lebedžio nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


76679

Šiauliuose apsilankę Užsienio reikalų ministerijos atstovai susitiko su miesto vadovu. Kartu su svečiais tartasi, kaip stiprinti ryšius su užsienyje šiuo metu gyvenančiais kraštiečiais, kalbėta apie iniciatyvą „Globali Lietuva“.

icbct326627.jpg

Po susitikimo Savivaldybėje Šiaulių miesto sanatorinei mokyklai pristatyta Hamburgo lietuvių dovana.

Šiaulių miesto savivaldybėje apsilankė Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento vadovas Marijus Gudynas ir jo kolegė Lina Žukauskaitė. Susitikime su Šiaulių miesto meru Artūru Visocku aptartas bendradarbiavimas su užsienio šalyse gyvenančiais tautiečiais. Diskutuota apie projektą „Globali Lietuva“, kurio dėka Šiauliuose startavo svetur išvykusiems šiauliečiams skirta interneto platforma „Globali Lietuva“.

Naujas ryšių su užsienio lietuviais iniciatyvas Šiauliuose kuruoja Šiaulių turizmo informacijos centras, pasak jo vadovės Rūtos Stankuvienės, Šiauliai sėkmingai buria miesto ambasadorius tiek artimose, tiek tolimiausiose pasaulio šalyse. Su svečiais kalbėta apie galimybę, konsultuojantis su Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos atstovais, kitais metais mūsų mieste surengti užsienio lietuvių bendruomenių pirmininkų susitikimą, o vadinamųjų miesto alumnų susitikimas Šiauliuose galėtų įvykti jau šį rudenį.

is04sh26628.jpg

Po susitikimo Savivaldybėje Užsienio lietuvių departamento atstovai, lydimi miesto mero, apsilankė Šiaulių miesto sanatorinėje mokykloje. Šios įstaigos mokinukei Urtei perduota Hamburgo lietuvių dovana – specialus mokymosi stalas, kuris mergaitei buvo labai reikalingas. Mokyklai teko ir kitos rėmėjų dovanos, taip pat ir saldumynų. Mokyklos pradinukai svečiams atsidėkojo Žemės dienos proga sukurtais meniškais darbeliais.

i9jfxx26629.jpgREDAKCIJA REKOMENDUOJA