Angle down Atgal

Šiauliai – jūsų meilės miestas?

Ar tik Paryžius gali vadintis meilės miestu? Net neabejojame, kad ir kiti pasaulio miestai kelia širdžiai mielus sentimentus ir, jei galėtų, papasakotų meilės istorijų. O kokias meilės istorijas galite papasakoti iš Šiaulių? Miesto turizmo informacijos centras norėtų išvysti jūsų meilės istorijas, todėl Valentino dienos proga skelbia konkursą – „Mūsų meilės miestas – Šiauliai“.

Studentiškos, platoniškos ar jau dešimtmečius skaičiuojančios meilės istorijos – konkurse gali dalyvauti visokiausi meilės pasakojimai. Siųsdami savo trumpus pasakojimus, nuotraukas jūs pretenduojate laimėti konkurso rėmėjų įsteigtus prizus: nakvynę viešbutyje-restorane „Žvejų užeiga“, poros fotosesiją pas fotografą Saulių Jankauską, vakarienę restorane „Avenue Brasserie“ ir kt.

Dar reikia paskatinimo? Štai kelios žymiausios meilės istorijos iš Šiaulių – ir legendos, ir istorinius pokyčius nulėmusios jausmų gijos.

Prie vieno iš įvažiavimų į miestą stūksantis Salduvės piliakalnis turi ne vieną atsiradimo ir vardo istoriją. Viena legendų pasakoja, kad Salduvė buvusi Žuvininkų (miesto dalis prie Talkšos ežero) kunigaikščio dukra, kuri pamilo Talkšos ežere žvejojusį vaikiną. Žinoma, merginos tėvui tokie santykiai nepatikę, todėl uždarė dukrą Salduvę pilies bokšte. Kunigaikštis nutarė nubausti žveją, išsitraukė lanką ir šovė jaunikaičiui tiesiai į krūtinę. Jaunoji Salduvė pamatė savo mylimojo žūtį, prakeiksmas išsprūdo iš jos lupų ir nuskriejo Perkūnui. Dievą užrūstino toks žiaurus žmonių elgesys, trenkė žaibu į medinę pilį ir ją sudegino. Kunigaikštis puolė į degėsius dukters ieškoti, bet rado tik gintaro karolius nuo jos kaklo. Glausdamas juos prie širdies ėmė šaukti: „Salduve! Salduve!“. Iki šio laiko liko tik pilies kalnas, kurį visi Salduve vadina.

Platoniška meilė

Šiauliuose, prie centrinio miesto parko, stovi ištaigingi grafų Zubovų rūmai. Jų čia nebūtų, jei ne platoniška meilė. Todėl galima sakyti, kad rūmai – meilės vaisius. Istorijos šaltiniuose rašoma, kad Platonas Zubovas mylėjęs Rusijos imperatorienę Jakateriną II. Ir nors pagal amžių jie galėjo būti sūnus ir mama, tarp judviejų liepsnojo meilė. Imperatorienė 1795 m. ir padovanojusi žemes savo favoritui. P. Zubovui atiteko Šiaulių ekonomija, Plungės, Kretingos, Joniškio miestai ir dvarai. Platonas Zubovas tapo pirmuoju šios giminės atstovu Lietuvoje. Zubovai turėjo didelę įtaką miesto tapsmui moderniu industriniu centru. Kadangi Zubovai savo dvaruose pradėjo ūkininkauti ir pramonės įmones steigti netgi anksčiau, negu tapo Šiaulių miesto dūmos nariais. Greičiausiai Zubovai į Šiaulių žemes atvežė vakarietiškas idėjas, kurias ir galėjo realizuoti, nes buvo stambiausi vietos žemvaldžiais.

Konkurso „Mūsų meilės miestas – Šiauliai“ taisyklės

Kiekvienas turime savus miestus ar miestelius, kurie pripildyti meilės. Galbūt Šiauliai yra jūsų meilės miestas? Gal čia sutikote savo mylimą žmogų, galbūt čia susižadėjote, o gal ir vestuves šventėte?

 • Lauksime nuotraukų, kuriose Jūsų pora dabartinių Šiaulių miesto fone (pvz. prie Jums reikšmingos Šiaulių vietos). Būtų dar įdomiau, jei atkurtumėt ir pakartotumėt pirmųjų pasimatymų, gal susižadėjimo ir pan. turimą nuotrauką.
 • Lauksime trumpų istorijų ar pasakojimų apie tai, kodėl Šiauliai yra jūsų meilės miestas (istorija ne ilgesnė nei 200 žodžių).

Ką daryti?

 • Kelti savo istoriją: tinklalapyje ( http://bit.ly/Meile-Siauliai )
 • Pažymėti miestą, rajoną, vietovę, kur dabar Jūs gyvenate.
 • Nurodyti abiejų poros asmenų vardus, pavardes.
 • Jei galite, parašykite kada ir kur daryta nuotrauka/os.
 • Konkursas vyksta vasario 1-17 (imtinai). Nugalėtojus skelbsime vasario 21 dieną.

Kita svarbi informacija

 • Dalyviai, siųsdami savo ir kito asmens (poros) nuotraukas, pasakojimus ir asmens vardus, pavardes, SUTINKA, kad visa medžiaga bus naudojama viešinimo tikslais. Siuntėjas prisiima atsakomybę, kad kitas istorijoje minimas asmuo sutinka dalyvauti konkurse.
 • Organizatoriai pasilieka teisę keisti konkurso sąlygas.

Kaip renkami laimėtojai?

 1. Daugiausiai „like“ paspaudimų sulaukęs įrašas.
 2. Įdomiausių/gražiausių ir pan. komentarų sulaukęs įrašas.
 • TIC savo nuožiūra paskelbs laimėtojus.

Konkursas vyksta vasario 1-17 (imtinai). Nugalėtojus skelbsime vasario 21 dieną.

PRIZAI

 • „Žvejų užeiga“ – nakvynė 2 asm.
 • Sveikatingumo centras „Aronija“ – kuponas SPA procedūroms 2 asm.,
 • Restoranas „Avenue Brasserie“ – kvietimas 2 pavakarieniauti,
 • Fotomenininkas Saulius Jankauskas – poros fotosesija,
 • Gėlių salonas „Karališkos gėlės“ – gėlių kompozicija,
 • Studija „Menoja“ – rankų darbo kvepianti keraminė dekoracija,
 • Dovanų salonas „Idėjos šventei“ – medinė pjaustymo lentelė „Mūsų meilės miestas – Šiauliai“
 • TIC prizas – 2 kvietimai į pasirinktą ekskursiją

Organizatorius – Šiaulių turizmo informacijos centras

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite