REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Gegužės 23 d. 16:48

Šiauliai "išdūrė" ir Jelgavą, ir savus sportininkus

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


4035

Maždaug prieš metus, Šiaulių politikams ir valdininkams sutarus, prie Rėkyvos ežero buvo nutarta įrengti jėgos aitvarų mėgėjams, burlentininkams, ledrogių sportininkams reikalingą infrastruktūrą. Projektui įgyvendinti, kuris pradėtas vykdyti drauge su Jelgava (Latvija), Taryba jau buvo pritarusi, buvo suformuotas sklypas, už techninį projektą sumokėta 12 tūkst. Eur. Netikėtai paaiškėjo, kad kažkas iš Savivaldybės administracijos, neinformavęs Tarybos, pranešė Jelgavai, kad Šiauliai šio projekto atsisako.

Už projektą sumokėta 12 tūkst. Eur

Rėkyva – pasaulyje pripažintas keturių vėjų ežeras. Jis yra aukščiau miesto ir jūros lygio, tad jame vyrauja stipresni vėjai. Tokio ežero kaip Rėkyva kitų šalių ekstremalaus sporto entuziastai gali tik pavydėti. Puikios buriavimo sąlygos traukia žmones į Šiaulius ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių.

Rėkyvoje jėgos aitvarų sportu užsiima apie 50 žmonių, burlentėmis – apie 30. Ekstremalų nuolat daugėja. Jei čia būtų sutvarkyta infrastruktūra, Rėkyva taptų traukos centru ne tik ekstremalaus sporto mėgėjams.

Prieš dvejus metus Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Martynas Šiurkus buvo prabilęs apie Rėkyvos buriavimo centro įrengimo galimybes. Drauge su kolege administracijos direktoriaus pavaduotoja Giedre Mendoza Herrera jis buvo nuvykęs į Klaipėdos r., ant Kuršių marių kranto esančią Svencelę, pasitarti, nuo ko pradėti ir kaip įgyvendinti projektą, kad panašus centras būtų ir Šiauliuose. Lėšų projektui įgyvendinti tikėtasi gauti iš verslininkų ir ES fondų.

Įgyvendinti projektą buvo numatyta buvusios koalicijos priemonių plane. Projektas yra įtrauktas į miesto strateginį planą, o jo įgyvendinimui miesto Taryba jau buvo pritarusi.

Bačiūnų paplūdimyje netgi jau buvo suformuotas sklypas, parengtas ir techninis projektas, už kurį atseikėta 12 tūkst. Eur.

Techninis projektas buvo suskaidytas į dalis, kad negavus pilno finansavimo būtų galima darbus pagal prioritetus atlikti dalimis, t. y. pirma atvesti reikalingą infrastruktūrą (elektrą, dujas, vandenį), tada įrengti kempingą, dar vėliau – automobilių stovėjimo aikštelę ir galiausiai suremontuoti privažiavimą.

Pateikus paraišką, finansavimas nebuvo gautas. Šiauliams Jelgavos atstovai paaiškino, kad mūsų miesto techninis projektas neturėjo statybos leidimo.
Žiemą į Šiaulius buvo atvykęs Jelgavos meras ir paprašė miesto atstovų iš naujo teikti paraišką. Finansavimas jau būtų mažesnis, tačiau maksimali galima gauti suma buvo 300 tūkst. Eur Jelgavai ir Šiauliams.

Jelgava pasirinko Joniškį

Statybos leidimas antram projekto teikimui buvo gautas, tačiau atsitiko taip, kad kažkas iš miesto vadovų, nepasitaręs su Tarybos nariais, kažkodėl nusprendė projekto nebeįgyvendinti ir paraiškos neteikti.
Tai reiškia, kad Šiauliai "išdūrė" ilgametį partnerį – Jelgavą.

Šis Latvijos miestas projekto vykdymo neatsisakė – partneriais pasirinko Joniškį, o kitus projektus Jelgava jau nusprendė vykdyti su Telšių ir Akmenės savivaldybėmis.

"Tai – nenormalu"

Pernai pavasarį Šiaulių miesto savivaldybėje vyko konferencija, kurios metu buvo aptartos ekstremalaus sporto Rėkyvoje perspektyvos, investicijos į infrastruktūrą pritraukiant turistus. Šiaulietis Artūras Dudėnas, jėgos aitvarų sporto asociacijos "Vėjūnai" viceprezidentas, papasakojo politikams ir valdininkams, su kokiomis problemomis susiduria jėgos aitvarų, burlenčių, jachtų, ledrogių sporto entuziastai Rėkyvoje.

Bačiūnų paplūdimys nėra įteisintas, tad sportininkai patys išsikerta krūmus, pasiplatina įlipimą į ežerą, šienauja žolę, renka šiukšles. Automobilius kaituotojams tenka pasistatyti net už 2 kilometrų, nes privažiuoti arčiau neleidžia pastatyti kelio ženklai.

Ekstremalaus sporto entuziastai jau buvo nudžiuginti dėl planų, kad pagaliau Rėkyvoje bus įrengta reikalinga infrastruktūra, bet dabar sportininkai neslepia pykčio ir apmaudo.

"Čia betvarkė. Tai – nenormalu. Dvejus metus dirbome prie projekto, nevertinant jau to, kad 14 metų prižiūrime Rėkyvos pakrantę. O čia vienas žmogus ima ir nusprendžia, kad Šiauliams projekto nebereikia. Dirbi, darai, o jie tik vaizduoja, kad vertina. Iš tikro jiems – nusispjaut", – piktinosi A. Dudėnas ir žadėjo eiti pas administracijos direktorių ir aiškintis situaciją.

Kas iš Šiaulių miesto savivaldybės administracijos savavališkai pranešė Jelgavai, jog Šiauliai projekte nebedalyvaus?

Etaplius.lt atsakymo iš Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Bartulio dar laukia.REDAKCIJA REKOMENDUOJA