Angle down Atgal

SGD terminale lapkritį išdujinta penktadaliu daugiau dujų nei suvartojama šalyje

Lapkritį naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė „Klaipėdos nafta“ pagerino ankstesniais mėnesiais fiksuotas Klaipėdos SGD terminalo veiklos apimtis. SGD terminale buvo išdujinta penktadaliu daugiau dujų nei suvartojama visoje šalyje.

Lapkričio mėnesį Klaipėdos SGD terminale iš viso buvo priimti 3 didieji ir 4 mažieji SGD dujovežiai, kurie atgabeno beveik 450 tūkst. kub. metrų SGD. Didžioji dalis dujų – 92 proc. – buvo atgabenta iš Norvegijoje esančios dujų skystinimo gamyklos. Iš viso per lapkritį buvo išdujinta apie 2,7 TWh dujų – 20 proc. daugiau nei visas Lietuvos poreikis.

Nuo 2019 metų pradžios SGD terminale atliktos 57 SGD krovos ir perkrovos operacijos, o išdujinimo rodiklis, lyginant 2018 m. sausio-lapkričio ir tą patį šių metų laikotarpį, yra daugiau nei dukart didesnis – iki lapkričio pabaigos iš viso išdujinta 17,4 TWh dujų.

Per gruodį numatoma priimti 2 didžiuosius ir 5 mažuosius SGD dujovežius, kurie atgabens apie 328 tūkst. kub. metrų SGD, o išdujinimo rodiklis sieks apie 2,2 TWh. Iš viso 2020-aisiais dujų metais (skaičiuojama nuo 2019 m. spalio iki 2020 m. spalio) terminalo naudotojai užsakė per 19 TWh siekiančius išdujinimo pajėgumus. Per 2019 dujų metus iš viso buvo išdujinta 14 TWh dujų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite