Angle down Atgal

Šeštadienį Klaipėdoje protestuos žvejai mėgėjai

Tikimasi, kad šeštadienį, rugpjūčio 1 d., Kruizinių laivų terminale susirinks apie 500 žmonių, atplauks 50-100 laivelių - vyks protesto akcija „Grąžinkime Kuršių marioms gyvybę„. Ji skirta atkreipti visuomenės ir valdžios institucijų dėmesį į siekį uždrausti verslinę žvejybą Kuršių mariose.

Protesto akciją organizuoja asociacija „Lašišos dienoraštis“. Šiuo metu ji vienija apie 40 narių. Jos tikslas - saugoti lašišas. Pamačiusi, kad žvejams mėgėjams trūksta pagalbos, asociacija ėmėsi organizuoti protesto akciją.

Šeštadienį žvejai mėgėjai iš visos Lietuvos atplauks laiveliais į Kruizinių laivų terminalą ir prisistatys visuomenei. Tikimasi, kad žvejų katerių, valčių bus 50-100. „Mes įspėsime, kad, jeigu verslinė žvejyba nebus sustabdyta dabar, kitais metais mūsų laiveliai blokuos Klaipėdos uosto vartus. Mes ateiname ne prašyti, o reikalaut, - kalbėjo asociacijos „Lašišos dienoraštis“ narys Martynas Mančas. - Norime išreikšti žvejų mėgėjų pasipiktinimą nesąžininga versline žvejyba, Seimo narių ir Vyriausybės neveiklumu.“

Paklaustas, ar nereikėtų drausti lašišas gaudyti ir žvejams mėgėjams, jis atsakė: „Žvejai mėgėjai stengiasi žvejoti pagavai ir paleisk principu. Mes saugome lašišas, o žvejai verslininkai jas nelegaliai gaudo ir pardavinėja. Turime daugybę įrodymų, kaip jos yra parduodamos.“

Kruizinių laivų terminale bus pastatyta scena. Renginio metu bus pateikti visi skaičiai, kiek yra žvejybos įmonių, kiek jos sugauna žuvų, kiek turi tinklų, kiek liko žuvų ir t. t. Bus pateikti ir ichtiologų, ir įmonių duomenys. Pasisakys žinomi Lietuvos žmonės, kurie yra prieš verslinę žvejybą. Turėtų kalbėti ir kviesti Seimo nariai. Kvietimai buvo išsiųsti jiems visiems, ketvirtadienį pranešė, kad dalyvaus trys Seimo nariai. Tikimasi, kad atvyks ir pats aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

„Žvejų mėgėjų bendruomenė tiesiog nebegali tylėti, matydama akivaizdžius pažeidimus, įstatymų spragas, suteiktas privilegijas verslui, todėl prašome visus gamtai neabejingus žmones, žvejus, Seimo narius, ministerijų, kitų valdžios institucijų atstovus ir visus norinčius prisijungi prie iniciatyvos, atvykti į renginį rugpjūčio 1 d. Klaipėdoje, kruizinių laivų terminale ir visiems drauge pasakyti: „Verslinei žvejybai - NE“, nes kartu mes galime daug daugiau!„, - rašoma asociacijos pranešime spaudai.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite