Angle down Atgal

Serialo apžvalga: „Gyvulių karalystė“

Pastaruosius kelis metus net sunku spėti sekti vienas po kito „kepamus“ serialus ar naujus jų sezonus ir dar sunkiau suspėti juos visus pamatyti. Žinoma, pandemija kiek pristabdžiusi šį reikalą ir daugumos laukiamų serialų naujų sezonų premjeros vis nukeliamos.

Šįkart – apie dar vieną vertą dėmesio kriminalinio ir draminio (reikėtų, kad sutilptų abu) žanro serialą intriguojančiu ir kartu įžūliu pavadinimu „Animal Kingdom“ (lietuviškai „Gyvulių karalystė“). Jonathan’o Lisc’o kuriamas ir puikiai žiūrovų vertinamas amerikiečių draminis televizijos serialas kurtas pagal to paties pavadinimo 2010 metais dienos šviesą išvydusį australų filmą.

Istorijos pradžia pasakoja apie 17-metį Joshua Cody (jį vaidina „Peaky Blinders“ žvaigždė Finn’as Cole’as), po motinos mirties persikeliantį gyventi į savo giminaičių namus, kuriuose visus sraigtus savo rankose turi ir viską valdo charizmatiškoji Janine Cody, kurią puikiai įkūnija turbūt daugeliui kino gerbėjų puikiai pažįstama aktorė Ellen Barkin. Neilgai trukus Joshua pastebi patekęs į tikro, uždaro šeimyninio rato nusikalstamą klaną, kuriame turės suaugti bei atrasti savo vietą. Šioje vietoje siužeto pasakojimas turėtų ir nutrūkti, siekiant išvengti nereikalingo spoil’inimo, kadangi neabejoju, kad atsiras tokių, kurie serialą žiūrės pirmą kartą!

Be abejo, daugiausiai šarmo visai istorijai suteikia „Smurf“ pravardę turinti charizmatiškoji šeimos močiutė. O kitaip ir būti negali, kai ją vaidina Ellen Barkin. Tiesa, neapsigaukite ties žodžiu močiutė. Čia jis tik sąlyginis ir labiau teorinis. „Smurf“ personažas jaunatviškas, energingas ir tuo pačiu jautrus. Kiek jautrus? Nuspręsite patys serialo eigoje.

Verta atskirai paminėti ir kiekvieno iš veikėjų atskirus charakterių tipažus, kurie, būdami visiškai skirtingi, sulipdo stiprų ir įtikinamą komandos ir šeimos modelį. Iš pirmo žvilgsnio... Šeimoje vieną svarbiausių vietų užima kadaise „Smurf“ įvaikintas Barry Blackwell‘as, pravarde „Baz‘as“, kurį vaidina kanadiečių kilmės aktorius Scott‘as Speedman‘as. Nors ir vaidinęs siaubo trilogijoje „Underworld“ (lietuviškai „Kitas pasaulis“), man įsiminęs iš dar neseniai peržiūrėtos kriminalinės dramos „Citizen Gangster“ (lietuviškai versta „Gangsteris Edvinas Boydas“), nominuotos ir keliems kino apdovanojimams įvairiuose tarptautiniuose kino festivaliuose. Ir būtent „Baz‘o“ personažas iš visų Kodžių šeimos vaikų man pasirodė sudėtingiausias ir kartu įsimintiniausias. Kodėl? Išvysite žiūrėdami. Taip pat sutiksite ir brolius Andrew Cody (aktorius Shawn Hatosy), turintį „Pope“ (supraskime – Popiežiaus) pravardę, Craig Cody (aktorius Ben Robson) ir jaunėlį Deran Cody (vaidina Jake Weary). Paminėjau visus, kadangi siužetinėse linijose kiekvienas iš jų atsiskleidžia savitu charakteriu ir skirtingai priimamais sprendimais.

Beje, serialo veiksmas vyksta Pietų Kalifornijoje, todėl galite būti tikri, kad čia netrūks saulės, vandenyno, įdegusių kūnų, gražių gamtovaizdžių bei... banglenčių!

Apžvalgos autorius Agnius Atstopas

IMDB

Kas gero ekranuose?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite