Angle down Atgal

Serialo apžvalga: „Defending Jacob“ (2020)

Šį pavasarį pasirodžiusio „Apple“ televizijos serialo „Defending Jacob“ centre – pagrindiniu įtariamuoju žiauraus nužudymo byloje tapusio paauglio istorija. Ko tikėtis, kai vieninteliai sūnaus užtarėjai – jo tėvai – patys ima abejoti savo atžalos nekaltumu?

Glaudžią vieno Amerikos priemiesčio bendruomenę sukrečia baisi žinia: parke dūriais peiliu nužudomas vietos mokinys, keturiolikmetis Benas. Nusikaltimo aplinkybes ima aiškintis geriausias apygardos detektyvas Endis Barberis, tačiau jau labai greitai visi įrodymai ima krypti į jo paties sūnaus, nužudyto berniuko klasioko Džeikobo, pusę. Įnirtingai sūnų gynusio tėvo širdyje gimsta abejonės užuomazgos – o gal jo vaikas tikrai tai padarė...

Aštuonių serijų detektyvinio serialo veiksmas šokinėja nuo Džeikobo teismo ir pasiruošimo jam į kur kas vėlesnį laiką, kai Endžiui tenka aiškintis kolegoms dėl tyrimo metu padarytų savo sprendimų. Pasakojimo eigoje pamažu atskleidžiama, kaip idealus paprastos amerikiečių šeimos gyvenimas subyra į šipulius.

Apie Džeikobą vaidinantį jaunąjį aktorių Jaedeną Martellį vienoje apžvalgoje jau esu rašiusi, jog mane žavi jo vaidyba ir protingi vaidmenų pasirinkimai. Vos septyniolikos metų sulaukęs jaunuolis jau turi užsitarnavęs gerą vardą kaip aktorius ir pasirodė tokiuose filmuose kaip „It“, „Knives Out“, „The Lodge“. Jis nesirenka lengvų vaidmenų ir nesivaiko pigios šlovės. Ir Džeikobo vaidmuo labai niuansuotas, iki pačios pabaigos žiūrovas paliekamas spėlioti, kas tą dieną parke įvyko iš tiesų, o didžiąja dalimi prie to prisideda ne tik įdomūs scenarijaus vingiai, bet ir paties aktoriaus kūno kalba.

Džeikobo tėtį Endį įkūnija barzdą užsiauginęs „kapitonas Amerika“ Chrisas Evansas, kuriam šįsyk teko atskleisti ir tamsiąją savo pusę. Stoišką detektyvą vaidinantis aktorius geba vien akimis pademonstruoti, kokia stipri kova vyksta jo veikėjo širdyje. Svarbiau teisingumas aukos šeimai ar jo paties sūnus ir žmona? Jam teks atsakyti į šį labai sudėtingą klausimą.

Kitas serialo perliukas – neįtikėtinai geras ir mano labai mėgstamas aktorius J.K. Simmonsas, kuris scenų čia turi ne tiek ir daug, bet visas jas tiesiog „pavagia“ iš kitų aktorių. Tikras malonumas matyti vieną geriausių šių dienų aktorių iš pirmo žvilgsnio nesudėtingame, bet taip pat didelio subtilumo reikalaujančiame kalėjime kalinčio Džeikobo senelio vaidmenyje.

„Defending Jacob“ patiks tiems, kurie vertina sunkų, psichologinį kiną ir visiems, kurie nori spėlioti iki pat pabaigos. Pabaiga jus šokiruos.

IMDB: www.imdb.com/title/tt2304589

Daugiau lietuviškų kino recenzijų rasite čia: „Kas gero ekranuose?“

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite