Angle down Atgal

Sergančiojo koronavirusu dienoraštis (8)

Tęsiame rašinių ciklą, kuriame savo mintimis ir išgyvenimais dalinasi koronavirusu sergantis 36-erių klaipėdietis Tomas. Šįkart jo dienoraštyje - bemiegė ir lyg nemaloniame kosmose praleista naktis, mintys apie pasunkėjusį kvėpavimą ir dar daugiau baimės įvariusi žinia, kad pažįstamos tėtis užsienyje dėl koronaviruso guli reanimacijoje, prijungtas prie deguonies kvėpavimo aparato.

Visą naktį kamavo šaižus ir erzinantis galvos skausmas, kratė drebulys, pylė šaltas prakaitas.

Kai imdavo krėsti šaltis, gėriau įvairių žolelių arbatas, pagardintas medumi ir didele citrinų doze. Per pirmąsias aštuonias sirgimo dienas į arbatas supjausčiau maždaug 30 citrinų, tad rūgštokas arbatos skonis tiesiog erzino... Kartkartėmis net imdavo pykinti.

Naktį - tarsi kosmose

Lovoje varčiausi nuo vieno šono ant kito, tačiau apie miegą ir sapnus teko tik pasvajoti - vis dažniau galvą sudurdavo skausmai. Šiek tiek gelbėjo paracetamolis ir vaistai nuo galvos skausmo, tačiau geriau pasidarydavo tik kelioms akimirkoms.

Žvelgiau į laikrodį: 2, 3, 4, 5... valandos, o dar net nė kelioms minutėms neužmerkiau akių.

Galvoje kirbėjo, kad 9.15 val. internetu turiu prisijungti prie darbo susirinkimo, bet tai dar niekis... Mąsčiau, kaip reikės pasidaryti pažadėtus darbus, o jų kasdien vis kaupėsi ir kaupėsi... Dienomis į telefoną skambino žmonės ir teiravosi, kada imsiuosi jų darbo, o aš vis kartojau - palaukite kelias dienas, nes esu šiek tiek apsirgęs. Darbai nebuvo ypatingos skubos, tad galėjau kuriam laikui ir atidėti. Nesinorėjo kiekvienam aiškinti, kad mano durų slenkstį perkopė ir organizmą kankina visą pasaulį gąsdinantis koronavirusas... Vis svajojau, kad galva po nakties taps lengvesnė, nebekankins skausmai, išnyks jausmas, kad galvoje pripilta smėlio ir ryte galėsiu prisėsti prie kompiuterio.

Bet kur tau - naktį galva svaigo taip, kad jaučiausi kaip kosmose. O dar ėmė laužyti ir kojų kaulus...

Net įsijungiau kambaryje šviesą, nes tamsoje ėmė supti lyg kokiame audringos jūros blaškomame laive.

Nakties metu dar kelis kartus pasimatavau kūno temperatūrą, tačiau gerų ženklų nesulaukiau: temperatūra šokinėjo nuo 37,4 iki 37,9.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite