Angle down Atgal

Sergamumas peršalimo ligomis būdingas įprastam gripo sezonui

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas informuoja, kad 41-ąją šių me­tų sa­vai­tę (spalio 7–13 d.), ser­ga­mu­mas gri­pu ir peršalimo ligomis išlieka panašus ir būdingas įprastam gripo sezonui. Dominuoja peršalimo ligos.

Sergamumo rodikliai padidėjo

Praėjusią savaitę (spalio 8–14 d.) Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis padidėjo nuo 51,3 iki 54,3 atv. / 10 tūkst. gyv. Didžiausias sergamumas registruojamas Šiaulių mieste, mažiausias – Šiaulių rajone.

Lyginant pastarųjų dviejų savaičių duomenis, sergamumas gripu ir peršalimo ligomis padidėjo visose Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose, išskyrus Kelmės rajoną.

Daugiausiai serga vaikai

Per savaitę peršalimo ligomis susirgo 1 420 Šiaulių apskrities gyventojų, iš jų Šiaulių mieste – 868. Gripas diagnozuotas vienam Šiaulių apskrities gyventojui. Didžiąją susirgusiųjų peršalimo ligomis dalį (60,2 proc.) sudarė vaikai.

Praėjusiais metais sergamumas buvo mažesnis

Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis siekė 41,5 atv. / 10 tūkst. gyventojų, gripu sirgo 6 Šiaulių apskrities gyventojai.

Peršalimo ligomis užsikrečiama nuo sergančio žmogaus

Peršalimo ligoms būdingas nežymus karščiavimas (apie 37 °C), švelnus kosulys, sloga (užgulta nosis), čiaudulys, gerklės skausmas (lengvo ar vidutinio sunkumo), bendras silpnumas, nuovargis.

Virusus oro lašeliniu ar kontaktiniu būdu platina užsikrėtęs žmogus. Šios infekcijos plinta kartu su seilių dalelėmis čiaudint, kosint bei tiesioginio kontakto keliu. Galima užsikrėsti nuo užsikrėtusio ir jau sergančio žmogaus.

Nespecifinės profilaktikos priemonės

NVSC Šiaulių departamentas primena, kad siekiant apsisaugoti nuo peršalimo ligų svarbiausia vengti kontakto su sergančiais žmonėmis, kuo dažniau vėdinti patalpas, nuolat ir tinkamai plauti rankas, stiprinti organizmo imuninę sistemą, o susirgus likti namuose – neiti į darbą, neleisti sergančių vaikų į kolektyvus bei dėl gydymo paskyrimo kreiptis į savo šeimos gydytoją.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite