Angle down Atgal

Senos kapinės

Tai yra Etaplius.lt piliečio-reporterio nuomonė, už kurios turinį redakcija neatsako.

Yra sakoma, kad jeigu nuvažiuoji į kokią nors šalį ir nori sužinoti, kaip toje šalyje yra vertinami žmonės, tai reikia apsilankyti kapinėse.

Taip jau atsitiko, kad norėdamas pamatyti, kas pasikeitė Saulės laikrodžio ir auksinio šaulio aikštėje, sėdau į autobusą ir atvažiavau. Pamačiau, kad aikštėje pats darbų įkarštis. Eidamas toliau pastebėjau, kad kapuose šalinami seni ir papuvę labai stori medžiai. Sužinojau, kad medžius kerta kirtėjai - profesonalai. Sumaniau pereiti per kapines. Pamačiau, kad daug kapų yra apleisti. Sutikta moteris papasakojo, kad daug kapų nebėra kam prižiūrėti. Mat išmirę ne tik tėvai, bet ir vaikai.

Daug kryžių pakrypusų ir visai išgriuvusių. Pakrypusios ir stovylos. Žodžiu, vaizdas nemalonus. Man kilo mintis, kodėl niekas netvarko ir laukia kol nugrius. Argi negalėtų tuo pasirūpinti vienuoliai ir vienuolės. Gal turėtų užsiimti kas nors iš savivaldos. Žinoma, reiktų, kad kapų tvarkymu užsiimtų stiprūs ir jauni žmonės. Aišku, kapų tvarkymui turėtų būti paskirtas vadovas, gerai išmanantis tokius darbus. Būtų visai neprošal, kad kunigai per pamokslus kreiptųsi į tikinčiuosius.

Taigi problema yra, bet manau, kad ji yra išsprendžiama. Juk kapinėse amžiams užmigę guli buvę šiauliečiai, kurie kūrė ir gražino miestą bei jo įvaizdį. Ateis laikas ir mes išeisime. Taigi garbingai elgkimės su mūsų buvusiais miesto gyventojais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite