REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sekundė pliusams2023 m. Spalio 12 d. 14:34

Sekundė pliusams: dėl darbo sutarties nutraukimo šalių susitarimu

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


280492

Tinklalaidėje „Sekundė pliusams“ advokatė Daiva Rusakienė atsako į Etaplius.lt portalo skaitytojo užduotą klausimą: „Gavau darbdavio įspėjimą, kad su manimi darbo sutartis bus nutraukta Darbo kodekso 57 straipsnio pagrindu, t.y. darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės. Ar galiu reikalauti didesnės išeitinės kompensacijos, nei siūlo darbdavys?“

Atsakant į Jūsų klausimą, tokioje situacijoje galite pasinaudoti galimybe nutraukti darbo sutartį šaliu susitarimu. Darbo kodekso 54 straipsnis numato, kad bet kuri darbo sutarties šalis gali pasiūlyti kitai darbo sutarties šaliai nutraukti darbo sutartį.

Svarbu atsiminti, kad pasiūlymas nutraukti darbo sutartį turi būti pateiktas raštu. Jame turi būti aiškiai išdėstytos darbo sutarties nutraukimo sąlygos (nuo kada pasibaigia darbo santykiai, koks yra kompensacijos dydis, kokia nepanaudotų atostogų suteikimo tvarka, atsiskaitymo tvarka ir kita).

Jeigu kita darbo sutarties šalis sutinka su pasiūlymu, ji sutikimą išreiškia raštu. Jeigu darbo sutarties šalis per penkias darbo dienas neatsako į pasiūlymą, laikoma, kad pasiūlymas nutraukti darbo sutartį atmestas.

Jei šalims pavyksta sutarti dėl darbo sutarties nutraukimo sąlygų, tuomet yra sudaromas susitarimas dėl darbo sutarties nutraukimo šalių susitarimu. Darbo sutartis pasibaigia susitarime nurodytomis sąlygomis ir darbdavys ne vėliau kaip paskutinę darbo dieną privalo įforminti darbo sutarties pasibaigimą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA